Alte știri din fotbal
Pleacă Andrei Nicolescu? Președintele lui Dinamo a răspuns: „Decizia este a acționarilor”
1
Transferul încercat de Rapid nu îl încântă deloc: „Să nu fie cum a fost Koljic”
0
Ionel Ganea, atac la adresa lui Ciprian Marica: „Un om fără caracter! Vreau și eu să-i transmit un mesaj”
8
Premierul desemnat Eugen Tomac are o propunere neașteptată pentru sportul românesc: „Cupă comună cu această țară!”
3
Știri din fotbal internațional
Istvan Kovacs se va îmbogăți după participarea la Cupa Mondială
0
Dan Șucu a făcut o investiție la 300 de kilometri de unul dintre cele mai riscante locuri de pe planetă!
0
Didier Deschamps răsuflă ușurat: starul Franței este complet refăcut pentru Mondial
0
Scrisoarea emoționantă a văduvei lui Diogo Jota către Andy Robertson: „Vei duce visul lui cu tine la Campionatul Mondial”
1
Lifestyle
Și Dennis Man s-a căsătorit astăzi: căpitanul Stanciu i-a fost naș
8
Denis Alibec s-a căsătorit discret cu fosta gimnastă
10
Realizatoarea TV nu s-a mai abținut » Mesaj public pentru Guardiola: „Te iubesc, Pep!”
1
Romina Gingașu, soția boss-ului Ferrari, gest fără precedent pentru familia afectată de drona căzută în Galați!
23
Trump îl avertizează pe Netanyahu că Israelul riscă să piardă sprijinul SUA ...
Libertatea
Cazul elevei din Cluj care ar fi fost drogată la banchet: testele ...
Adevărul
Avem LISTA COMPLETĂ de premieri olimpice, ținută doi ani la secret de COSR ...
GSP SPECIAL
Culisele celui mai costisitor caz de malpraxis din România: Medicul Natalia ...
Libertatea
Viabil ar fi 12 echipe, tur-retur, 22 de etape, cate 6 in play off-out, inca 10 etape, in total 32! Doar ca dupa primele 22 de etape sa se refaca clasamentul doar cu rezultatele directe dintre cei 6 calificati, sa nu mai conteze ca ai batut cu 8-0 pe.... Bistrita!:))) no ofence!
o prostie de sistem! nici macar in angola nu cred ca e asa ceva!
In Olanda doar in 2010 s-a facut baraj, dar au facut scandal echipele care 34 de etape mersesera bine si terminau pe 5 Feyenoord de ex, invingand PSV sau Ajax in sezonul regulat, iar la baraj erau invinse intr-o dubla mansa, 2-1 acasa si 0-1 in deplasare de cei de pe 6, Vitesse de ex si pierdeau cupele europene nemeritat ziceau ei. In sezonul imediat urmator s-a si renuntat la ideea asta!
"să se organizeze un baraj între locurile 13 şi 14 cu cîştigătoarele celor două serii de B"... ce reorganizare e asta dacă rămân 2 serii în B? Nu ne ajunge că în fiecare sezon se retrag echipe sau sunt excluse din diferite motive? Nu ne ajunge că majoritatea duc targa pe uscat? O primă ligă puternică trebuie să aibă în spate şi (măcar) o ligă a doua valoroasă.
2 tururi si 2 retururi nu functioneaza la mai mult de 10 echipe. Acolo ar fi 36 de etape. La 12 echipe ar fi 44 de etape, la 14 echipe ar fi 52 de etape, s.a.m.d. Sistemul cu play-off mi se pare unul frumos, nu stiu de ce ziceti ca nu a functionat, pur si simplu s-a renuntat la el. Ganditi-va ca in Olanda se practica meciuri de baraj pentru locuri in cupele europene si la retrogradare. Acolo e si mai drastica treaba: pierzi un meci cu adversarul direct, pierzi totul. Aici play-off-ul iti ofera sansa a 10 meciuri cu adversarii directi pentru a-ti imbunatati situatia. Eu cred sincer ca sistemul cu play-off va fi benefic fotbalului nostru.
Si de unde stii tu ca a fost aranjat? L-ai auzit pe Porumboiu grohaind la GSPTV? Asta e dovada ta?
ai dreptate, play-offu practic inseamna inca un minicampionat la sfarsitul celui regulat, ceea ce au incercat in Olanda acum vreo 2 ani dar au renuntat imediat si au revenit la sist clasic consacrat! Au mai facut si baraje directe pt cupele eropene si a iesit cu scandal....
eu nu stiu nici un campionat cu 14 echipe...
In incercarea ta disperata de a convinge ceilalti postaci ca esti inteligent nu faci altceva decat dovada faptului ca esti prost. Iar prostii care nu-si dau seama ca-s prosti sunt cei mai periculosi.E clar ca lumina zilei ca n-ai inteles initial sistemul, dupa care te-am corectat eu si se vede treaba ca nu poti accepta realitatea. Nu e o rusine sa fii prost. Accepta si vei dormi mai bine la noapte.
meciul cu otelul galati
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.