FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - MIOVENI, VINERI, DE LA 20:30, DIGISPORT ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

Cadou de la Crăciunescu? Augustus Constantin delegat la CFR Cluj - Mioveni

Augustus Constantin va arbitra CFR Cluj - Mioveni

Articol de GSP - Publicat joi, 01 decembrie 2011 00:00 / Actualizat joi, 01 decembrie 2011 14:34

Comisia Centrală a arbitrilor l-a delegat pe Augustus Constantin să conducă partida CFR Cluj - Mioveni, programată vineri, de la otra 20:30, în direct pe Digisport şi Radio GSP şi livetext pe gsp.ro. În ultimul meci în care Augustus Constantin i-a arbitrat pe ardeleni a luat cîteva decizii greşite în favoarea CFR-ului

"Centralul" a mai condus în acest sezon un meci de "acasă" al ardelenilor, în septembrie. La partida cu Vasluiul, cîştigată cu scorul 2-0, arbitrul a avantajat gazdele şi a luat trei decizii pro CFR, după ce i-a dezavantajat neacordîndu-le un penalty în minutul 25.

Acesta a dictat eronat penalty pentru CFR Cluj în minutul 70 şi nu i-a eliminat pe Camora şi pe Sougou. În acelaşi meci, asistentul Ionel Popa a anulat un gol valabil marcat de Wesley în minutul 48.

Augustus Constantin va fi ajutat de asistenţii Dragoş Iliescu şi de Nicoale Megheşan, iar Paul Unimatan va fi rezervă.

CFR Cluj - Mioveni se va juca vineri, de la 20:30, în direct la Digisport şi liveTEXT pe GSP.RO

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”