FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Postarea lui Cătălin Cîrjan, la nici 24 de ore de la victoria cu FCSB: „Aveți încredere în acest proces”

Dinamo - FCSB // foto: GSP
Dinamo - FCSB // foto: GSP

Articol de - Publicat duminica, 03 august 2025 19:23 / Actualizat duminica, 03 august 2025 19:40

Cătălin Cîrjan, căpitanul lui Dinamo, a reacționat pe rețelele de socializare la o zi după victoria „câinilor” în fața rivalei FCSB, scor 4-3.

Cătălin Cîrjan a mulțumit fanilor pentru suportul acordat în meciul cu FCSB și i-a rugat să aibă încredere în proces.

Cătălin Cîrjan, căpitanul lui Dinamo, mesaj la o zi după victoria în fața celor de la FCSB: „Aveți încredere în proces”

„Am jucat cu inimile pe teren, cu suflet și dăruire, iar rezultatul se vede pe tabelă!

Asta e Dinamo: determinare, spirit și sacrificiu! Mulțumim tuturor celor care au fost alături de noi! Aveți încredere în acest proces – împreună, și în momente bune și în momente grele, suntem o familie”, a transmis Cătălin Cîrjan pe pagina sa personală de Instagram.

Cătălin Cîrjan a fost integralist în partida de pe Arena Națională în fața celor de la FCSB. Căpitanul „câinilor” nu a avut nicio contribuție în ofensivă, dar a avut o prestație apreciată de fanii dinamoviști. Danny Armstron a marcat un hat-trick petnru dinamoviști, în timp ce Florin Tănase a marcat un hat-trick pentru FCSB. Cei doi fotbaliști au marcat 2 dintre goluri din penalty. Pentru „câini” a mai marcat și Alexandru Musi, fostul fotbalist al celor de la FCSB.

A fost ceva foarte frumos. Vorbeam în vestiar că trebuie să continuăm tot așa. A fost un derby spectaculos, am intrat bine în meci, apoi a venit acel penalty. Dar am arătat caracter, că suntem o echipă foarte bună. Trebuie să o ținem tot așa. Nu am început campionatul cum trebuia, dar acum trebuie să o luăm de la zero, să legăm victorii și să aducem puncte.

Aveam nevoie de această victorie. Și sezonul trecut ne-am bătut de la egal la egal cu ei. Aveam nevoie de această validare. A fost vorba de dorința, voiam să întoarcem lucrurile, că nu începuserăm bine sezonul. A fost dăruire. Noi am fost foarte montați, nu știu dacă au fost ei obosiți.

Cred că am jucat noi foarte bine. A fost ciudat să-l văd pe Politic, anul trecut era aici, cu noi. Vrem play-off-ul, dar să nu spunem cuvinte prea mari. Trebuie să o luăm meci cu meci

-Cătălin Cîrjan la flash-interviul de după victoria în fața celor de la FCSB

Citește și:
Chinuiți în Antalya » Fotbaliștii de la FCSB, „storși” de Neubert la antrenament! Imagini tari din Turcia
Superliga
Chinuiți în Antalya » Fotbaliștii de la FCSB, „storși” de Neubert la antrenament! Imagini tari din Turcia
Românii au văzut prețul noului model Dacia și au reacționat dur: „Cum să coste atât? Iau Passat și mai rămân cu bani”
Noutati auto
Românii au văzut prețul noului model Dacia și au reacționat dur: „Cum să coste atât? Iau Passat și mai rămân cu bani”
Ruben Amorim, DAT AFARĂ de Manchester United!
Campionate
Ruben Amorim, DAT AFARĂ de Manchester United!
Fostul fotbalist de la UTA și Sportul a ajuns la 150 kg și are probleme de sănătate » A fost „Gheata de Argint a Europei”
Superliga
Fostul fotbalist de la UTA și Sportul a ajuns la 150 kg și are probleme de sănătate » A fost „Gheata de Argint a Europei”
SURPRIZĂ România va depăși la autostrăzi Elveția, Suedia, Ungaria, Polonia
Profit.ro
SURPRIZĂ România va depăși la autostrăzi Elveția, Suedia, Ungaria, Polonia
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Florin Răducioiu a apărut lângă o blondă în noaptea dintre ani! Cine e femeia de care e îndrăgostit fostul internațional

În timp ce Trump posta imagini cu Maduro, în Venezuela se făcea anunțul care poate duce la scenariul din 2003


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează