FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ

Campioana CFR, victorie categorică în amical » Atacantul lui Dan Petrescu a marcat un hat-trick

Liderul CFR s-a impus categoric luni, scor 4-0, în testul amical jucat contra echipei din Liga 3, Minaur Baia Mare. // foto: Facebook @Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA

Articol de GSP - Publicat luni, 28 martie 2022 18:50 / Actualizat luni, 28 martie 2022 19:37

Campioana CFR Cluj a profitat de pauza provocată de jocurile echipei naționale pentru a susține o partidă amicală înaintea reluării campionatului.

Balaj numește factorii care ar fi provocat problemele lui Ovidiu Hațegan: „De la efortul fizic, la declarațiile conducătorilor”
ARBITRAJ

CFR, succes de moral în amical

Trupa lui Dan Petrescu și-a adjudecat fără drept de apel întâlnirea cu Minaur. Adrian Păun a deschis scorul pentru feroviari înainte de pauză, cu un șut din marginea careului de 16 metri.

Campioana s-a detașat în actul secund, atunci când Marko Dugandzic a făcut legea pe teren și a marcat un hat-trick.

În minutul 52 al întâlnirii, acesta a punctat din penalty pentru 2-0, ca ulterior să majoreze diferența în favoarea echipei sale, după o centrare primită de la Ștefan.

Tot Dugandzic a fost cel care a avut ultimul cuvânt de spus și a închis tabela în minutul 88, semnând hat-trick-ul.

Dan Petrescu a început partida contra celor de la Minaur cu următorul prim 11: Sava - Chipciu, Graovac, Yuri, Ștefan, Deac, Boateng, Păun, Costache, Omrani, Debeljuh.

La pauză și-au făcut apariția pe teren și Letica, Roger, Lovro, Runar, Dugandzic, Sacko, Hoban.

🚂Victorie la scor în amicalul de astăzi!

Publicată de Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA pe Luni, 28 martie 2022

A fost un antrenament bun pentru noi. Campionatul este oprit acum și a fost bine că ne-am păstrat ritmul de joc, iar acum vom continua pregătirea pentru următorul meci.
Îmi dă încredere hat-trick-ul marcat. Sunt fericit. Pentru un atacant, în final, este mereu despre goluri. Orice victorie este importantă și pentru echipă, și pentru mine.
Mai sunt șapte meciuri și așa cum a zis și antrenorul, pentru noi fiecare este o finală. Va fi greu cu siguranță, dar vom da totul pentru a rămâne în top. - Marko Dugandzic, atacant CFR Cluj

După acțiunea echipei naționale, campioana CFR se va duela în etapa a 3-a din play-off cu FC Argeș. Partida ce sa va desfășura în Gruia este programată luni, 4 aprilie, de la ora 21:00.

VIDEO Amical // Match Preview Israel - România

Citește alte știri

Roman Abramovich și alți oficiali ucraineni ar fi fost otrăviți la negocierile cu Rusia! Ce simptome au fost observate

Meciul uriaș din Liga Campionilor pe care Hațegan îl ratează din cauza problemelor medicale » Era delegat la „șocul” din sferturi