Alte știri din fotbal
Turcia - România, baraj pentru Campionatul Mondial 2026 » Șansă bună pentru „tricolori”! Hagi trimite peste poartă
93
Turcii ne-au redus la tăcere „Zidul Galben”! Iată ce reprezenta scenografia 3D afișată la start + ce s-a întâmplat la imn
0
Rusescu și Bourceanu s-au pronunțat pe echipa de start alesă de Mircea Lucescu
0
Pronosticul dinspre FRF, cu mai puțin de o oră înainte de Turcia - România
0
Știri din fotbal internațional
Semifinalele barajului de calificare la Campionatul Mondial » Slovacia - Kosovo, meciul care ne interesează cel mai mult
0
De Bruyne, totul se decide la vară » Saudi Pro League și MLS îl curtează
0
Decizie incredibilă într-un campionat de top din Europa » Meciul de titlu a fost amânat
0
Fiul lui Iker Casillas îi calcă pe urme tatălui și deja strălucește în poartă
0
Lifestyle
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
6
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cine a fost, cu adevărat, Chuck Norris? 5 centuri negre, 35 de Dani: „A numărat până la infinit. De două ori”
21
„Mi-am zis: «Dacă te alege un fotbalist, înseamnă că ai ceva special»” » Influencerița devoratoare de jucători: „Mi-am mărit sânii pentru el”
11
O firmă mufată politic livrează mâncarea bolnavilor din Spitalul Județean ...
Libertatea
Aurul ascuns în Carpați: peste 2.000 de tone scoase în ultimele două ...
Adevărul
„Ioanițoaia al Turciei”, despre stilul lui Mircea Lucescu: „Am scris ceea ...
GSP SPECIAL
Dosarele X, varianta cu șină: primăria lui Robert Negoiță a trimis ...
Libertatea
2 milioane pentru o mare teapa!
Torje facut Torjinio a jucat prin multe tari dar cam degeaba.Mic si nu prea bun.Era vazut un mare talent dar s-a stins .Cam asta este jucatorul roman,plin de aere si plin de el.
" alergați ca hăbăugii," oare chiar a zis Zenga asta? Si in alt doilea rand e Habauc/ii
Se pare ca si liber de contract a fost teapa!
Astea sunt "chestii" din anii '80, cu 'veteranii"...ok, daca o persoana de 70 de ani iti cere ceva, e alta poveste...dar cand iti cere cineva de 30 de ani...doar ca sa arate ca el e "jupanul" in vestiar...Torje a facut ce trebuia...si nu pt ca nu respecta 'traditia', dar acesta ierarhie se manifesta si in teren, unde , daca erai tanar, nu aveai voie sa bati lovituri libere, trebuia sa-i pasezi veteranului totdeauna, trebuia sa alergi pt el, etc...ceea ce nu e ok....dar fiecare procedeaza cum i dicteaza caracterul.
Torje avea 13 ani și un pic când Giani Kirita a plecat de la Dinamo.
Kirita era la turci, vindea blugi in 2009.
Daca al batran cere un prosop si chiar te roaga al aduci.Trebuie sa respecti batranul adica pe babicu.Asa zicea Ianis Zicu catre ziaristi nu uitati unde joc eu.Adica la Inter dar el uita ca era doar rezerva .Eu cand m-am angajat eram cel mai tanar si eu trebuia sa fac tot ce zicea cei batrani nu aveam ce comenta era regula de aur nu imi placea dar m-am conformat nu am avut ce face.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Torje chiar nu avea aere, era un copil modest...doar ca atat a realizat, atat a putut el...clar nu s-au dat 2 mil pe el, Iancu si Borcea erau specialisti la manevre..a fost umflat de presa, el neavand alta calitate in afara de viteza.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.