FOTBAL  »  Superliga  »  CRAIOVA - STEAUA 1-2

„Ce vină are Neagoe că am ratat eu şase ocazii de gol azi?”

florin costea

Articol de GSP - Publicat marti, 08 decembrie 2009 00:00

Atacantul Universităţii Craiova, Florin Costea, a declarat, luni, după meciul pierdut în faţa Stelei, scor 1-2, că el este principalul responsabil pentru rezultatul final, deoarece a irosit foarte multe şanse mari de gol, transmite corespondentul NewsIn.

"Eu sunt principalul responsabil pentru înfrângere, am avut 5-6 ocazii clare, pe care le-am ratat. Mi-a ieşit totul, dar nu a intrat mingea în poartă.

Îmi cer scuze pentru ratări, poate data viitoare va fi mai bine. Această înfrângere este foarte dureroasă şi nu ştim ce să mai facem, parcă suntem blestemaţi în meciurile cu Steaua.

Steaua a jucat 5 minute la început şi 5 minute la final, a avut două ocazii şi ne-a dat două goluri, iar noi am jucat tot meciul şi am dat doar un gol, deşi am avut 10 ocazii", a spus Costea, care s-a referit şi la antrenorul oltenilor, Eugen Neagoe: "Ce vină are Neagoe că am ratat eu şase ocazii de gol azi? Ce vină are el că noi ne-am creat 10 ocazii de gol, dar le-am ratat?".