FOTBAL  »  Superliga  »  CEAHLĂUL - CFR CLUJ 0-2

CFR Cluj a învins la Piatra Neamţ, 2-0, şi s-a distanţat la 3 puncte de Vaslui şi Dinamo

Vranjes a deschis scorul din lovitură liberă

Articol de GSP - Publicat sambata, 28 aprilie 2012 00:00 / Actualizat sambata, 28 aprilie 2012 23:20

CFR Cluj a învins pe Ceahlăul, 2-0, şi s-a desprins la 3 puncte de Vaslui şi Dinamo. Vranjes şi Camora au adus victoria pentru echipa lui Andone

Ardelenii au presat încă din start. Ronny a ratat două mari oportunităţi în debutul partidei(7). În minutul 19, echipa lui Andone a trecut în avantaj. Hora a obţinut o lovitură liberă de la marginea careului, iar Vranjes a transformat printr-o execuţie perfectă, direct în vinclu.

Repriza secundă a fost dominată clar de gazde. Dumitraş şi Cazan au trecut pe lîngă egalare, dar s-a opus goalkeeperul ardelenilor. Beto şi-a salvat echipa şi la şutul lui Bădescu din poziţie bună(74). Camora a majorat scorul în prelungiri, servit ideal de Sougou.

CFR Cluj a învins la Piatra Neamţ şi s-a distanţat la 3 puncte de Vaslui şi Dinamo.