FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - DINAMO 3-1

CFR CLUJ - DINAMO 3-1 // Conceicao rupe entuziasmul după victoria cu Dinamo: "Vreau mult mai mult!" + Glume cu Julio Baptista

Articol de - Publicat duminica, 19 august 2018 23:45

În ciuda victoriei categorice cu Dinamo, 3-1, Toni Conceicao, antrenorul ardelenilor, este încă nemulțumit de jocul echipei sale. Portughezul a repetat discursul avut după prestația cu Alashkert, 5-0, în care cere mult mai mult de la jucătorii săi.

"Un meci foarte reușit, în mare parte am avut controlul balonului și al meciului. Golul lor a fost nedrept, dar noi am continuat să jucăm la fel de bine cum am făcut-o înainte, mă bucur că am reușit să întoarcem scorul.

Eu îmi doresc mult mai mult de la această echipă, poate nu am făcut cel mai bun joc, dar e printre cele mai bune meciuri de când am revenit la CFR. Cu foarte multă muncă vom putea ajunge acolo unde îmi doresc eu să ajungă această echipă, pentru că știu că putem mult mai mult!", a declarat Conceicao la conferința de presă după victoria cu trupa lui Bratu.

Avându-l sub comandă pe cel mai titrat fotbalist din istoria Ligii 1, tehnicianul portughez anunță că încă așteaptă ca brazilianul Baptista să-și intre în forma consacrată de la Sevilla, Real, Arsenal sau AS Roma:

"Nu l-ați văzut? A fost la meci, dar nu pe teren. Glumim acum, dar așteptăm să revină la forma dorită, apoi îl vom vedea la treabă, nu vă temeți!".

"Foarte multă lume spune că CFR e favorită certă în dubla cu Dudelange. Foarte fals! Va trebui să avem mare grijă cu luxemburghezii!" Antonio Conceicao

Vezi și: CFR CLUJ - DINAMO 3-1 // Țucudean își distruge fosta echipă cu o "dublă" de senzație » Echipa lui Bratu a condus 5 minute, dar nu i-a putut face față campioanei