Alte știri din fotbal
Știri din fotbal internațional
Soția internaționalului Spaniei a spus ce o ține în formă maximă: „Fetelor, 3 ore pe săptămână!”
0
Gianluigi Buffon a decis și el să demisioneze, după gestul șefului Federației din Italia: „Așa este corect”
6
Messi, Ronaldo, Mbappe și Vinicius apar împreună în noua reclamă cu trimitere la Campionatul Mondial: cine câștigă „jocul”
0
Jurnalistul italian a trăit o experiență neobișnuită la Zenica: „Trebuie să vă povestesc ce mi s-a întâmplat”
0
Lifestyle
Un studiu îmbucurător: obiceiul simplu prin care se reduce riscul de demență sau Alzheimer
0
Cea mai frumoasă fană a lui Inter: „Când am ajuns în Italia, prietenii mi-au spus: trebuie să alegi între cele două”
5
Rivalul chinezesc pentru Tesla, surprins pe străzile din Europa! Peste 100.000 de rezervări în doar două săptămâni de la lansare
8
La 15 ani după dezastru, face scufundări an de an ca să își găsească soția! „I-am recuperat telefonul, am văzut ultimul SMS pe care voia să-l scrie”
10
Cristian Anton a fost arestat preventiv. DNA a găsit peste 500.000 de euro, ...
Libertatea
Doliu în Oradea! Un medic a murit la 51 de ani după ce a suferit un ...
Adevărul
Sub stăpânirea lui Ridzi: Jiul Petroșani, „vaca de muls”, între blaturi la ...
GSP SPECIAL
„Cozile de topor” ale Rusiei din Biserica Ortodoxă Română. Cum pătrund ...
Libertatea
cry baby cry
Ooohhh ain't that cute... But it's hilarious! :))
Din nou, ca în toate meciurile Stelei cu CFR, fotbalul a cam lipsit. Echipa Bursucului, cu jocul ei bazat pe forță, pe speculat orice ocazie, pe cinism și, nu în ultimul rând pe noroc, a reușit să învingă după o fază care nu i-ar mai ieși a doua oară lui Vinicius nici din o sută de încercări. Dar fotbalul se joacă pe goluri, scorul de pe tabelă e singurul important. Nu erorile (!?!) de arbitraj, nu ciudata găselniță a lui Vintilă (Marko în locul lui Soileidis, apoi jocul cu trei fundași centrali), nu caraghioasa apariție a Maxi-Bizonului în locul lui Coman au dus la victoria clujenilor, ci neputința celor din teren de a se impune printr-un joc de pase precise, prin driblinguri la îndemâna unor Man, Moruțan, Coman, Tănase. De aici și cele ZERO șuturi pe poartă, inadmisibil când ai pretenția că lupți pentru titlu. De asemenea, nu e prima oară când o pasă greșită a unui apărător duce la încasarea unui gol echivalent cu înfrângerea într-un meci decisiv. Comparați cu modul de a proceda al apărării CFR: mingi bubuite cât mai departe de propria poartă. Inestetic? Poate, dar eficace. Așadar, 5 puncte diferență, care vor fi trei în playoff. Dar să nu ne grăbim, mai sunt 13 meciuri, dintre care cele directe între cele două echipe care luptă din nou pentru titlu pot răsturna situația. Depinde de ei, de cei din teren. Și de modul cum vor reuși să depășească piedicile puse de cel mai periculos adversar - preacuviosul din Pipera... Hai, băieți! Încă se poate!
Cine e Moruțan?
Noapte buna, metre!
Eu zic că Justiția știe și a hotărât, deja. Treaba lor, războiul lor. Meciul, derbiul campionatului, mi-a lăsat un gust amar, fotbalul a ajuns să se se dribleze singur în țara noastră, din păcate. O noapte bună îți doresc.
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
a aparut?
Tocmai de aceea am zis ca nu e vina lor ca el e, din cauza mass-mediei, total rupt de realitate. Ii va vinde, presupun, pe Man si Tanase, jucatori pe care poate lua preturi cat de cat acceptabile si cam atat. In rest, toti jucatorii de la Viitorul sunt praf in ochi inca de cand erau sub tutela lui Hagi, ca deh, daca el nu e laudat, plange, si au continuat sa fie pana-n prezent.
Băi Jack Stripper, cu rămâne cu eventul? O lăsăm pt la anul? :)) Dar crezi că veți mai exista la anul? :))
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.