FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FCSB

VIDEO cu golul Așa a lovit Florinel Coman în Gruia: execuție superbă a șeptarului de la FCSB

Golul lui Florinel Coman din CFR Cluj - FCSB // foto: Cristi Preda, GSP +17   FOTO
Golul lui Florinel Coman din CFR Cluj - FCSB // foto: Cristi Preda, GSP

Articol de - Publicat duminica, 09 aprilie 2023 22:47 / Actualizat duminica, 09 aprilie 2023 22:55

Florinel Coman (24 de ani) a adus egalarea în meciul dintre CFR Cluj și FCSB cu o execuție superbă, din lovitură liberă.

Florinel Coman și-a continuat în această seară forma bună arătată în ultima vreme.

În minutul 68 al meciului din Gruia, la 1-0 pentru CFR Cluj, fotbalistul pe care mizează Mihai Stoica a înscris un gol superb.

Coman a executat impecabil o lovitură liberă din partea stângă, peste zid, iar Scuffet n-a putut interveni. Italianul a atins mingea, dar nu a putut să o respingă departe de poartă.

Florinel a ajuns astfel la 3 goluri în ultimele 5 meciuri și 8 în total în acest sezon, în 37 de meciuri jucate în toate competițiile.

Mihai Stoica: „Nu l-am mai văzut vreodată așa pe Florinel Coman. Este prea bun!”

Mihai Stoica a simțit momentul bun al șeptarului de la FCSB. În finalul lunii martie, managerul general de la FCSB a pariat că Florinel va fi titular la echipa națională în meciurile din iunie:

„Vreau să fac pariu, doar să fie sănătos... Florinel Coman va fi titular la națională în iunie. Mă uit la cum se antrenează, nu l-am văzut așa vreodată! Este prea bun! O să vedem în campionat, sigur că una e la antrenamente, alta la meciuri”.

De atunci, Coman a înscris în ambele partide jucate!

Mai multe știri despre CFR Cluj - FCSB:

S-au deconspirat! Ce s-a întâmplat imediat după golul marcat de Florinel Coman în poarta lui CFR Cluj
CFR Cluj - FCSB
Derby complicat pentru Radu Petrescu și Istvan Kovacs » 3 penalty-uri cerute în prima repriză