FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - HERMANNSTADT 3-0

CFR CLUJ - HERMANNSTADT 3-0 // VIDEO Rezerve perfecte » Trei șuturi, trei goluri pentru trupa lui Dan Petrescu

Articol de GSP - Publicat sambata, 10 august 2019 21:01

CFR Cluj a învins-o pe Hermannstadt, 3-0, într-un meci din etapa a cincea din Liga 1. Gazdele au tras de trei ori pe poartă și toate șuturile s-au transformat în gol.

Campioana României a deschis balul în minutul 15 prin Adrian Păun. Sibienii au încercat să egaleze, iar în ultimele 10 minute Petrișor Petrescu a prins o torpilă din afara careului, care a zguduit bara transversală a lui Vâtcă.

Contrar cursului jocului, elevii lui Dan Petrescu au fost cei care au marcat prin Costache, în minutul 84, cu o reluare ciudată din 3 metri, după o pasă a lui Omrani. Același Omrani a stabilit scorul final în penultimul minut de joc, după o lovitură de la 11 metri.

CFR Cluj a avut doar trei șuturi pe poartă, toate transformate în gol. De partea cealaltă, sibienii au tras de 4 ori pe spațiul porții lui Vâtcă.

CFR Cluj a urcat pe locul 1 în Liga 1, cu 13 puncte, în timp ce Hermannstadt e pe poziția a 11-a, cu doar trei puncte.

CFR Cluj - Hermannstadt 3-0
Au marcat: A. Păun 15', Costache '84, Omrani pen. '89