FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - BISCHOFSHOFEN, AZI, ORA 17:00, DIGISPORT 1 ŞI LIVETEXT PE GSP.RO

CFR Cluj s-a distrat în primul meci de pregătire din Austria, 16-0 cu Bischofshofen

CFR - Bischofshofen 16-0 +6   FOTO
CFR - Bischofshofen 16-0

Articol de GSP - Publicat joi, 23 iunie 2011 00:00 / Actualizat joi, 23 iunie 2011 21:09

CFR a jucat astăzi primul amical al acestei veri împotriva celor de la Bischofshofen, o echipă de amatori din Austria. S-a terminat 16-0 pentru formaţia lui Jorge Costa, oamenii meciului fiind Sougou şi Negruţ, marcatori a cîte un hattrick.

Prima repriză a fost extrem de spectaculosă, elevii lui Jorge Costa înscriind de nu mai puţin de opt ori în poarta amatorilor de la  Bischofshofen. Golurile clujenilor au fost marcate de Picolo, Bastos, Batin, Bud, Nicoară şi Cadu. Bastos şi Bud au marcat de cîte două ori. La începutul reprizei a doua, Sougou a marcat pentru un incredibil 9-0. Nuno Diogo şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor, înscriind cu capul din colţul careului mic, în minutul 55. Pînă la final, clujenii s-au descătuşat, sougou şi Negruţ marcînd fiecare de cîte două ori pînă în minutul 75.

În minutul 80, Lionn a făcut 15-0, acelaşi rezultat obţinut de Timişoara în urmă cu un an, împotriva aceluiaşi adversar. Negruţ a reuşit hattrickul peste numai două minute.

Fanii clujenilor au avut ocazia să vadă astăzi primul meci al favoriţilor cu portughezul Jorge Costa pe banca tehnică. După un sezon dezastruous, clujenii au făcut mai multe transfeuri şi anunţă că vor să cîştige titlul în acest sezon.

Sougou, Renan, Ronny, Camorra, Lionn, Negruţ şi Weldon sînt fotbaliştii pe care şefii CFR-ului i-au văzut la lucru, în timp ce jucători ca Stăncioiu, Piccolo, Veloso, E. Dică, Amadio, Batin, Bud sînt pe punctul de a părăsi echipa