FOTBAL  »  Superliga  »  CFR - SEPSI 0-1

IMAGINI DURE L-a umplut de sânge, dar arbitrul n-a dat nici măcar fault! Crăciunescu: „E de 5 «roșii»! Nu se poate!”

CFR Cluj a pierdut cu Sepsi, 0-1. Foto Raed Krishan +41   FOTO
CFR Cluj a pierdut cu Sepsi, 0-1. Foto Raed Krishan

Articol de GSP - Publicat luni, 10 mai 2021 21:15 / Actualizat luni, 10 mai 2021 21:37

CFR Cluj a pierdut cu Sepsi, 0-1, în etapa #7 a play-off-ului din Liga 1. În minutul 50 al reprizei secunde, campioana a fost iertată de o eliminare.

La scorul de 1-0 pentru covăsneni, Omrani i-a aplicat un cot în figură lui Vașvari, căruia i-a spart nasul. Mijlocașul oaspeților a început imediat să sângereze și s-a resimțit pe tot parcursul întâlnirii. A fost schimbat în minutul 81.

„Centralul” Andrei Chivulete n-a dictat nici măcar fault, ceea ce l-a scos din minți pe fostul mare arbitru internațional Ion Crăciunescu!

„Cred că arbitrul nu era pe teren! Nu înțeleg! Cum să nu vezi?! E de 5 «roșii»! Duce brațul stâng intenționat! Nu știu cum nu văd arbitrii ăștia”, a declarat Crăciunescu în cadrul emisiunii „Fotbal Club” de la Digi Sport.

Momentul în care Omrani îl lovește cu cotul pe Vașvari, iar Chivulete vede perfect faza

Cadre din partida CFR Cluj - Sepsi 0-1, foto Raed Krishan:

+37 FOTO

Singura veste bună a serii: CFR a câștigat la TAS

CFR Cluj a câștigat la TAS procesul cu fostul jucător Ronny, 38 de ani, care cerea 90.000 de euro campioanei (salarii restante).

CFR risca să fie iar blocată în privința transferurilor și să nu aibă dreptul de a se mai înscrie în competițiile europene. Ardelenii nu au plătit cei 90.000 de euro lui Ronny, care între timp s-a și lăsat de fotbal. Iar brazilianul n-a renunțat la a-și căuta dreptatea la FIFA.