FOTBAL  »  Superliga  »  CFR - UTA 0-1

CFR Cluj - UTA 0-1. Dan Petrescu a mai pățit o singură dată așa ceva în carieră: „E alarmant!”

CFR Cluj a pierdut pe teren propriu cu UTA, scor 0-1, fiind a doua înfrângere consecutivă a ferovirilor pe teren propriu în Liga 1, după 1-2 cu Gaz Metan. Dan Petrescu, antrenorul campioanei, s-a plâns din nou de probleme de lot. +26   FOTO
CFR Cluj a pierdut pe teren propriu cu UTA, scor 0-1, fiind a doua înfrângere consecutivă a ferovirilor pe teren propriu în Liga 1, după 1-2 cu Gaz Metan. Dan Petrescu, antrenorul campioanei, s-a plâns din nou de probleme de lot.

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 noiembrie 2020 21:25 / Actualizat luni, 23 noiembrie 2020 13:36

CFR Cluj a pierdut pe teren propriu cu UTA, scor 0-1, fiind a doua înfrângere consecutivă a feroviarilor pe teren propriu în Liga 1, după 1-2 cu Gaz Metan. Dan Petrescu, antrenorul campioanei, s-a plâns din nou de problemele de lot.

Toate detaliile despre CFR Cluj - UTA 0-1, AICI

„Echipa a jucat bine, mai ales în prima repriză, când s-a jucat doar la o poartă. Am avut ocazii, inclusiv o bară. Am spus că UTA știe să se apere. Am pierdut din cauza ghinionului, nu meritam. Mai jucam 3 zile și mingea tot nu voia să intre în poartă. 

Portarul lor a fost cel mai bun de pe teren. Eu am prevenit când am spus că avem probeleme de lot, probleme mari! Mă îngrijorează aceste înfrângeri pe teren propriu, sigur. Și-au dorit jucătorii, dar unii vin după accidentări, după COVID-19, de la naționala și s-a întâmplat ce s-a întâmplat. 

E alarmantă situația noastră. Dacă n-am fi avut probleme de afectiv, astăzi am fi câștigat meciul, dar UTA merită felicitată pentru victorie”, a declarat „Bursucul”.

Antrenorul răspunde de rezultate, nu clubul sau jucătorii. În Europa nu trebuie să ne facem iluzii, soluțiile sunt foarte puține. Avem prioritate campionatul. Roma e într-o formă extraordinară, nu prea avem așteptări. Cei care vor fi apți să joace meciul vieții!
Dan Petrescu, antrenor CFR Cluj

O singură dată în carieră Petrescu a mai pierdut două meciuri la rând în Liga 1:

  •  22.09.2008, Unirea Urziceni - U Craiova 1-2 
  • 06.10.2008, Unirea Urziceni - Poli Iaşi 0-1

FOTO Cele mai tari imagini din CFR Cluj - UTA 0-1

+21 FOTO

Clasament Liga 1

Citește mai multe știri din Liga 1:

CFR Cluj și-a anunțat noul transfer chiar înaintea meciului cu UTA

Răsturnare în cazul lui Florinel Coman! » Vești proaste primite de FCSB: ultimele estimări

Citește și:
Nemaivăzut la TV! Pancu a început să țipe și l-a distrus pe Bergodi: „Eu eram arestat! Să-mi vină străin în țară să-mi bată jucătorul pe teren?!”
Superliga
Nemaivăzut la TV! Pancu a început să țipe și l-a distrus pe Bergodi: „Eu eram arestat! Să-mi vină străin în țară să-mi bată jucătorul pe teren?!”
Scene HALUCINANTE după derby-ul câștigat de CFR Cluj » Bergodi își iese din minți, sare să-i bată pe Cordea și Muhar » Antrenorul DĂ CU PUMNII în adversari
Superliga
Scene HALUCINANTE după derby-ul câștigat de CFR Cluj » Bergodi își iese din minți, sare să-i bată pe Cordea și Muhar » Antrenorul DĂ CU PUMNII în adversari
Chipciu l-a distrus, după CFR - U Cluj: „Dacă ești tare, nu mai sări atât în piscină”
Superliga
Chipciu l-a distrus, după CFR - U Cluj: „Dacă ești tare, nu mai sări atât în piscină”
Andrei Nicolescu, anunț-bombă pentru Dinamo: „Am făcut eforturi inimaginabile”
Superliga
Andrei Nicolescu, anunț-bombă pentru Dinamo: „Am făcut eforturi inimaginabile”
EXCLUSIV SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, vând și ies de pe o piață
Profit.ro
EXCLUSIV SURPRIZĂ Frații Pavăl, proprietarii Dedeman, vând și ies de pe o piață
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Nemaivăzut la TV! Pancu a început să țipe și l-a distrus pe Bergodi: „Eu eram arestat! Să-mi vină străin în țară să-mi bată jucătorul pe teren?!”

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (13)
andrei.f
andrei.f  •  23 Noiembrie 2020, 07:05

La fel cum joacă cfr ar fi mai recomandat să evite întâlnirea de joi cu rezervele Romei, să se dea lovită de covid. E mai sănătos un 0-3 la masă verde decât ca, doamne ferește, să nu-i apuce pe romani cheful de dat goluri !

sooos1ck
sooos1ck  •  23 Noiembrie 2020, 01:53

Numai scuze, Dan Petrescu e ca o fetita...pai nu are lot de 24 de jucatori?! Alti au jucat cu juniorii si nu s-au plans ca muierea asta de Petrescu!!!

294123912022303
Ion Popescu  •  23 Noiembrie 2020, 01:18

O fi mare antrenor dar eu nu l-as angaja. Mai ziceau unii de Premier League, de Anglia, macar liga 2 pe-acolo. Cu figurile astea de roman neaos si cu incapatanarea lui sa se faca de ras la fiecare meci...nah. Ca sa nu zic de fotbal. Zero barat, victorii cu autobuzul in poarta cand il mai scapa Rondon de vreo rusine.

Vezi toate comentariile (13)
Comentează