FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ

VIDEO CFR Cluj, victorie într-un amical inedit disputat în Spania » Ermal Krasniqi, primul gol pentru campioană

CFR Cluj dispută acum un meci amical împotriva unei selecțioante a jucătorilor profesioniști spanioli liberi de contract. Meciul se dispută în cantonamentul de la Oliva Nova, a început la ora 17:00 și e liveVIDEO pe GSP.ro.

Articol de GSP - Publicat duminica, 15 ianuarie 2023 19:08 / Actualizat duminica, 15 ianuarie 2023 19:19

CFR Cluj a câștigat al treilea meci amical disputat în cantonamentul de la Oliva Nova, 3-0 împotriva unei selecțioante a jucătorilor profesioniști spanioli liberi de contract.

Dan Petrescu a pus la punct ultimele detalii înaintea reluării campionatului, derby-ul de clasament cu Farul, programat luni, 23 ianuarie, de la ora 20:00.

Deian Sorescu nu uită! Declarații tari, după debutul la FCSB: „Dacă mi-au dat jos tricoul lui Dinamo, înseamnă că n-am meritat să-l port”
FCSB - POGON 0-2

„Feroviarii” au câștigat un amical inedit, împotriva unei selecționate de fotbaliști spanioli liberi de contract. „Bursucul” a văzut la lucru și noile achiziții, Peteleu și Maglica încă din primul minut.

CFR Cluj, victorie clară în amicalul din Spania

Scorul a fost deschis în minutul 19, când Mihai Bordeianu a transformat o lovitură de la 11 metri.

Mistrati a făcut 2-0 cu un sfert de oră înaintea finalului, cu un lat din 6 metri.

Rezultatul final a fost stabilit de Ermal Krasniqi, kosovarul transferat în această iarnă de la Ballkani. Extrema de 24 de ani a șutat din întoarcere, în minutul 85.

VIDEO. CFR Cluj - Selecționata Jucătorilor Spanioli Liberi 3-0

• Au marcat: Bordeianu 19 (pen.), Mistrati 76, Krasniqi 85

min. 85, gol CFR Cluj: Ermal Krasniqi a spart gheața în tricoul campioanei, un șut din întoarcere, din 11 metri. 3-0
min. 76, gol CFR Cluj: Mistrati înscrie cu latul, din 6 metri, după o pasă primită de la Petrila. 2-0
min. 19, gol CFR Cluj: Mihai Bordeianu a deschis scorul dintr-o lovitură de la 11 metri. 1-0
A început partida!

Echipa din prima repriză a lui CFR Cluj : Sava (GK), Peteleu, Billong, Kolinger, Camora (C), Hoban, Itu, Bordeianu, Roger, Janga, Maglica

În repriza secundă au mai intrat: Bălan, Krasniqi, Cvek, Malele, Petrila, Mistrati, Fica, Fofana

Echipa de start a selecționatei spaniole: Ruben Mino - Richard Souza, Nacho Carus, Jaime Lillo, Jorge Serrano, Alex Ligero, Ivan Martin, Antonio Mateo, Raul Prieto, Ivan Cabellud, Miguel Cifuentes

CFR Cluj, al treilea amical din Spania

CFR Cluj, singura formație din Liga 1 care a ales să meargă în Spania, a disputat deja două meciuri amicale în această iarnă.

A fost învinsă de SV Darmstadt (liderul din 2. Bundesliga), scor 0-1, și a remizat cu Holstein Kiel, locul 8 în aceeași competiție.

Bursa transferurilor la CFR Cluj:

• Antrenor: Dan Petrescu (confirmat)
  • Veniri: Maglica (APOEL Nicosia), Țâru (Jagiellonia), Peteleu (Kisvarda), Krasniqi (Ballkani)
  • Reveniri: -
  • Plecări: Betancor (Pafos), Muanza (Apollon Smirnis), Gomes (U Cluj)

VIDEO + FOTO Universitatea Craiova a remizat cu Partizan Belgrad, în ultimul amical al iernii! Concluziile de la fața locului

FCSB poate vinde un titular în această iarnă » Dorit de două echipe importante: „Suntem în discuții”