FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - VIITORUL 3-1

CFR CLUJ - VIITORUL 3-1 // Dan Petrescu și-a făcut calculele pentru titlu: „Atunci vom avea trofeul pe masă!” + Ce le-a spus jucătorilor la pauză

Articol de GSP - Publicat luni, 29 aprilie 2019 23:13

CFR Cluj a câștigat meciul cu Viitorul, scor 3-1, și a făcut un nou pas imens în lupta pentru titlu. Dan Petrescu și-a făcut calculele pentru titlu.

„E primul meci ca antrenor la CFR în care sunt condus la pauză. E un record doborât de Viitorul. E o echipă care poate surprinde pe oricine. Are un joc ofensiv foarte bun.

A fost o primă repriză echilibrată. Am avut agresivitate, am ajuns de multe ori în careu. Le-am spus să continue să fie agresiv. Au fost și jucători cărora le-am spus pe nume. Le-am zis să ridice nivelul. Au făcut asta. A fost și un moment psihologic, când Cristi Manea a scos mingea de pe linia porții”, a declarat Dan Petrescu la Look Sport.

„Camora a arătat că este un căpitan și un jucător fantastic. A marcat un gol vital.

E obligatoriu să nu pierdem la Astra. Apoi vom avea trofeul pe masă cu Craiova, acasă. Astra poate câștiga cu oricine, oricând. Ne odihnim o zi, apoi pregătim meciul”Dan Petrescu, antrenor CFR Cluj

Vezi și:

CFR vs FCSB, CALCULE PENTRU TITLU // Dan Petrescu e aproape campion! Toate scenariile posibile + prin ce miracol poate CSU Craiova să devină campioană