FOTBAL  »  Superliga  »  CFR - VIITORUL 3-1

CFR Cluj - Viitorul 3-1 // VIDEO Dan Petrescu, remontada de senzație împotriva lui Gică Hagi! Pas IMENS spre titlu

Articol de GSP - Publicat luni, 29 aprilie 2019 22:53

CFR Cluj a câștigat meciul cu Viitorul, scor 3-1, și a făcut un nou pas imens în lupta pentru titlu. FCSB și CSU Craiova păstrează șanse matematice.

Dan Petrescu a avut o primă repriză de coșmar. Rivaldinho a deschis scorul în minutul 14, după o pasă magistrală a lui Houri, iar Viitorul părea extrem de încrezătoare în forțele sale.

Paradoxal, Gică Hagi a fost cel care a mutat. Neinspirat. Camora a egalat în minutul 57 cu un șut în cross de la 19 metri. Culio a făcut 2-1 în minutul 67, dintr-o lovitură de pedeapsă contestată de oaspeți. Scorul final a fost stabilti de Vinicius, cu o lovitură impunătoare de cap.

ECHIPELE de start

CFR Cluj: Arlauskis - Manea, Vinicius, Boli, Camora - Bordeianu, Culio, Djokovic - C. Deac, I. Costache, Omrani
Rezerve: Jesus Fernandez - Peteleu, Mureșan, Itu, Moutinho, A. Păun, C. Bud
Antrenor: Dan Petrescu

Viitorul: Cojocaru - Mladen, Țîru, V. Ghiță, De Nooijer - T. Băluță, Vână, Houri - I. Hagi, Drăguș, Rivaldinho
Rezerve: Tordai - V. Achim, A. Ciobanu, G. Ganea, P. Iacob, Eric, R. Boboc
Antrenor: Gică Hagi

Arbitru: Sebastian Colţescu (Craiova) / Asistenți: Ovidiu Artene (Vaslui) și Adrian Popescu (Craiova)

Stadion: „Dr. Constantin Rădulescu”

Vezi AICI clasamentul complet din Liga 1

Vezi AICI etapa cu numărul 7 din play-off

„Viitorul joacă cel mai frumos fotbal momentan! Ianis Hagi este cel mai în formă jucător la momentul actual, a dat goluri, pase, dar nu cred că trebuie să ne luăm măsuri speciale pentru Ianis”
Mihai Bordeianu, mijlocaș CFR Cluj

„Ne pare rău că nu am învins CFR acasă. În cele două meciuri am jucat un fotbal extraordinar. Dacă repetăm jocul, sunt sigur că vom bate luni. Nu are cum, norocul lor nu poate să meargă la infinit. Să dăm noi pe lângă poartă, iar ei să aibă un șut și să marcheze. Așa au avut și când ne-au bătut în ultima etapă. O centrare de la 30 de metri și gol, iar în rest noi am fost pe acolo”
Gică Hagi, manager tehnic FC Viitorul

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!