FOTBAL  »  Superliga  »  CHIAJNA - SPORTUL 1-2

Chiajna -Sportul 1-2 » Irimia a marcat unul dintre cele mai rapide goluri ale campionatului!

Cristi Irimia a marcat în secunda 11 a partidei şi Sportul a obţinut în cele din urmă cele 3 puncte

Articol de GSP - Publicat luni, 25 iulie 2011 00:00 / Actualizat luni, 25 iulie 2011 21:07

Concordia Chiajna şi Sportul Studenţesc au debutat azi în noul sezon al Ligii 1, de la ora 19.00, într-un meci transmis în direct de Dolcesport şi liveTEXT pe GSP.RO. "Studenţii" au reuşit o victorie extrem de muncită în deplasarea de la Chiajna, după o partidă spectaculoasă, cu multe ocazii de poartă.

Oaspeţii au deschis scorul încă din secunda 20, după lovitura de cap a lui Irimia, dar Concordia a revenit imediat în joc, graţie loviturii libere executate de Sorin Pană. Finalul primei reprize i-a prins în corzi pe cei de la Chiajna, deoarece Claudiu Dumitrescu a fost eliminat de Marius Avram, la o fază controversată. La pauză s-a intrat cu scorul de 1-1, iar repriza secundă a reprezentat un asediu continuu la poarta lui Niţă.

Strădaniile ofensive ale bucureştenilor au fost răsplătite abia în minutul 83, cînd mijlocaşul Sebastian Ghinga a înscris din apropiere, după o fază confuză din careul Chiajnei. Pînă la final nu s-a mai întîmplat nimic notabil şi Sportul Studenţesc obţine astfel primele 3 puncte ale sezonului. ;)

Click AICI pentru comentariul în format TEXT!

VIDEO / Sportul Studenţesc a reuşit o deschidere de scor extrem de rapidă, încă din secunda 11, prin lovitura de cap a lui Irimia!

VIDEO / Pană execută perfect o lovitură liberă din marginea careului şi aduce egalarea pentru Chiajna, în minutul 3!

VIDEO / Ghinga marchează pe final de meci şi aduce toate cele trei puncte Sportului

ECHIPE
Chiajna: Niţă - Cl.Dumitrescu, Mamele, A.Stoica, P.Marin - A.Popa, Sorin Pană, Silviu Pană, I.Iordache - Bălţoi, Mihalcea
Rezerve: Gospodinov, Muzac, Neagu, Bozga, Stere, Vitinha, Salem

Sportul: Ormenişan - Beţa, Patriche, D.Lung, Maxim - Cr.Irimia, Ghinga, T.Bălan, Ferfelea, A. Lungu - Curelea
Rezerve: Popescu, Beţa, Nae, Lungu, Dobre, Raţiu, Cheţan

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni