FOTBAL  »  Superliga  »  ATAC

"Cîinii" sînt umiliți de un fost coechipier: "Acum sînt la o echipă mult peste Dinamo"

Articol de GSP - Publicat joi, 16 aprilie 2015 17:10

Andrei Cordoș a evoluat în tur pentru Dinamo, dar nu s-a mai înțeles cu cei din conducere, iar în iarnă a plecat la Pandurii.

Fundașul a vorbit despre transferul său și spune că nu regretă mutarea.

" Pandurii este o echipă așa cum așteptam cînd am venit. E peste Dinamo! Simt asta de cînd am ajuns aici.

Atmosfera de la club, stabilitatea financiară și calitatea jucătorilor sînt peste ce e la Dinamo. În acest moment Pandurii este pe un drum ascendent" a spus Cordoș potrivit Mediafax.

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (89)
redbuldog
redbuldog  •  18 Aprilie 2015, 22:19
Postat de conasu_boeru pe 17 Aprilie 2015, 21:04

Goian si Cordos nu au vrut sa semneze contractele cu Dinamo pentru ca au vrut sa li se garanteze postura de titulari iar Goian a cerut 10 mii pe luna plus bonusuri fara sa accepte un euro mai jos ! De asta au plecat , nu mai jonglati cu cuvintele !

Daca ma urmareati,pe aici,am fost singurul care timp de 2 saptamani,am contestat plecarea lui Cordos,pe care-l consider unul din cei mai buni stoperi din Liga 1..I a faceti un exercitiu de imaginatie si constatati,cum arata lotul lui Dinamo cu 4 centrali de valoare :Macho,Buno,Marc si Cordos..oare eram tot pe locul 8!?Eu zic ca nu,chiar cu ,,eforturile'' lui Bricheta de a ne ,,ciordi'' cam la fiecare meci,aveam solutii chiar daca ne eliminau cate un fundas pe meci!

conasu_boeru
conasu_boeru  •  17 Aprilie 2015, 21:04
Postat de reddogsv pe 17 Aprilie 2015, 09:44

Te contrazic aici. Prea usor s-a renuntat si la Cordos si la Goian. Cum problemele din defensiva nu s-au remediat cred trebuia pastrat macar unul din cei 2 . Macar ca rezerva. Cordos a fost cel mai bun fundas al lui Dinamo, anul trecut. S-a integrat rapid..Asa cu Durimel....

Goian si Cordos nu au vrut sa semneze contractele cu Dinamo pentru ca au vrut sa li se garanteze postura de titulari iar Goian a cerut 10 mii pe luna plus bonusuri fara sa accepte un euro mai jos ! De asta au plecat , nu mai jonglati cu cuvintele !

reddogsv
reddogsv  •  17 Aprilie 2015, 09:44
Postat de reddog pe 16 Aprilie 2015, 21:40

Bai Cordos tata cat timp ai fost la Dinamo ai facut niste greseli de divizia C...Cind mi-aduc aminte de meciul cu Astra ma ia cu durere de cap..Si au mai fost si altele...In care ai gafat.. Ce-ar fi sa te uitila jocul lui Bunoza sau al lui Machado si mai nou Marc??Ia zi te poti compara cu ei??? Cat priveste stabilitatea financiara asta e momentan,DINAMO nu traieste din bani publici precum Pandurii... Sanatate

Te contrazic aici. Prea usor s-a renuntat si la Cordos si la Goian. Cum problemele din defensiva nu s-au remediat cred trebuia pastrat macar unul din cei 2 . Macar ca rezerva. Cordos a fost cel mai bun fundas al lui Dinamo, anul trecut. S-a integrat rapid..Asa cu Durimel....

Vezi toate comentariile (89)
Comentează