FOTBAL  »  Superliga  »  GLORIA BISTRIŢA - CS OTOPENI 3-1

Ciubotariu: "E greu să-i motivezi pe jucători cînd eşti practic retrogradat"

Articol de GSP - Publicat vineri, 29 mai 2009 00:00

Liviu Ciubotariu, tehnicianul echipei CS Otopeni, a comentat partida pierdută de echipa sa în deplasarea de la Bistriţa, spunînd că victoria gazdelor a fost meritată.

"A fost o partidă foarte disputată, dar cred că victoria Bistriţei a fost meritată. Au fost mai agresivi şi au stat mai bine la capitolul finalizare.

Şi noi ne-am creat ocazii. Cred că altfel stăteau lucrurile dacă Iacob egala în acel minut 45. E greu să-i motivezi pe jucători cînd eşti practic retrogradat", a spus Liviu Ciubotariu la finalul meciului.

Gloria Bistriţa s-a impus cu scorul de 3-1 în meciul de pe tereen propriu cu CS Otopeni. Golurile echipei antrenate de Ioan Ovidiu Sabău au fost marcate de Mureşan, Frăsinescu şi Zaharia, în timp ce golul Otopeniului a fost marcat de Victoraş Iacob.