FOTBAL  »  Superliga  »  POLI TIMIŞOARA

Claudiu Ionescu şi-a reziliat pe cale amiabilă contractul cu FC Timişoara

Articol de GSP - Publicat duminica, 11 iulie 2010 00:00

Mjlocaşul Claudiu Ionescu, 27 de ani, şi-a reziliat pe cale amiabilă contractul cu Poli Timişoara. Jucătorul transferat vara trecută de la Gloria Buzău nu a fost inclus în lotul pentru cel de-al doilea cantonament, care se desfăşoară în aceste zile, în Austria, şi urma să se pregătească împreună cu echipa a doua.


"Ne-am despărţit cu acordul părţilor de Claudiu Ionescu. Poate nu este numai vina lui că nu s-a impus, poate este şi din cauza antrenorului. Cred că aşa este mai bine pentru ambele părţi", a declarat directorul executiv al timişorenilor, Gheorghe Chivorchian, la Radio Timişoara.

Oficialul bănăţenilor a precizat că FC Timişoara nu va mai disputa nici un meci amical după revenirea din cel de-al doilea cantonament. "Timpul nu ne mai permite, mai ales ca vine şi debutul în Europa League", a spus Chivorchian.
FC Timişoara îşi va afla, vineri, adversarul din turul al treilea preliminar al Ligia Europa.
sursa: Mediafax

Citește și:
Nemții și francezii au reacționat imediat după Bayern - PSG: „OUT cu scandal”
Liga Campionilor
Nemții și francezii au reacționat imediat după Bayern - PSG: „OUT cu scandal”
Gică Hagi, impresionat de un jucător din Superliga: „După 7 minute am zis: «Hai să-l luăm!»”
Superliga
Gică Hagi, impresionat de un jucător din Superliga: „După 7 minute am zis: «Hai să-l luăm!»”
Manuel Neuer, înfrânt de PSG: „Când vezi ce au făcut ei...”
Liga Campionilor
Manuel Neuer, înfrânt de PSG: „Când vezi ce au făcut ei...”
Simona Țăranu a „fugit” din România: „Am sărbătorit altfel”
Stiri extrasport
Simona Țăranu a „fugit” din România: „Am sărbătorit altfel”
EXCLUSIV Gică Popescu vinde un centru comercial gigantului britanic M Core
Profit.ro
EXCLUSIV Gică Popescu vinde un centru comercial gigantului britanic M Core
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație care poate deveni subiectul unui articol? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Premieră după 2002! Chinezul Wu Yize devine campion mondial, după ce l-a învins în frame decisiv pe Shaun Murphy!

Costel Gâlcă, întrebat despre demisie după Rapid - CFR: „Normal să fie frustrați. Vom vedea”


Comentarii (2)
cvimer
cvimer  •  11 Iulie 2010, 17:37

Pentru mai multe opinii despre Cupa Mondiala, fotbal intern si nu numai, citeste Jurnalul de Fotbal. Nici un cancan, nici un scandal, nici o bomba sexy. Fotbal in stare pura. Vino pe fotbalvvv punct com.

catalinozaurusrex
catalinozaurusrex  •  11 Iulie 2010, 13:39

SA SE DUCA MOCA LA DINAMO, ca observ ca anul acesta conducerea din Stefan Cel Mare nu a facut cine-stie-ce mutari. Mai bine trecem la lucruri serioase... Castiga acum un OPEL ASTRA. Este foarte Simplu. Fa-ti cont pe ://soferderomania.promotor.ro/FLAMINGO

Vezi toate comentariile (2)
Comentează