Alte știri din fotbal
Istvan Kovacs revine de la Mondial direct cu primul derby al sezonului în Superligă
1
Vândut de Rapid, Andrei Borza admite: „Decât să merg la o echipă mare și să stau pe bancă...”
9
De asta a acceptat Rapid doar două milioane de euro pe Andrei Borza
8
Hromada a plecat de la Rapid » Cu ce echipă s-a înțeles
0
Știri din fotbal internațional
„Tunarii” măresc oferta! » Bruno Guimaraes i-a anunțat pe șefii lui Newcastle
0
Antrenorul lui FK Auda, încrezător după victoria cu FCSB: „Acest rezultat va deschide porțile”
0
Alexandru Stoian a încurcat rezultatul final din FCSB - Auda: „Nemeritat, am avut ghinion”
0
La loc comanda în cazul lui Tchouameni! » Mourinho se concentrează pe Rodri
0
Lifestyle
Ce au furat hoții din locuința Wandei Nara: „Direct în dormitor, șocul vieții mele!”
3
O oră cu șalupa până într-o altă lume » Reportaj GSP din Mila 23, satul care l-a dat României pe Ivan Patzaichin
3
Haaland și-a sărbătorit a 26-a aniversare pe iaht, alături de Isabel: „Viața s-a schimbat și îmi place!”
1
A făcut striptease pentru Mutu, acum a pozat goală la cârma unui iaht: „Inima mea”
1
O cisternă a luat foc în Bacău după ce s-a izbit de un tren cu aproape 200 ...
Libertatea
AI va distruge omenirea? Care este principalul pericol dezvăluit de ...
Adevărul
O oră cu șalupa până într-o altă lume » Reportaj GSP din Mila 23, satul ...
GSP SPECIAL
Beatrice Keul, elvețianca născută la Cluj care susține că Donald Trump a ...
Libertatea
Si nu stie lumea multe!!!
Mafie ca lumea: Maior bosul,face ce vrea deoarece primarul Florea e ocupat cu alte afaceri.Protejat de Finante ,Garda,Vama,Inspectia Muncii,etc.Familia Iclanzan- Finante,Garda=prieteni de pahar,Baziotis de la Garda sluga umila.Prieten cu Terbea,ei fac o echipa ce nu are concurenta in manipularea banilor publici.Daca au fost bani in actiunea Elicopterul au fost de la Maior nu de la Terbea,dar Maior e prea subtil iar Terbea prea prost si arogant.Afacerile Siletina-Transport Local SA,girate de organele de control sunt un exemplu de reusita a unui grup infractional mafiot.
Asta si-a cumparat diploma de BAC..cum sa absolveasca incultul asta la unirea..el era taximetrist inainte si fura casetofoane din masini
:))))) Vreau sa vad si eu toata familia asta din conducerea Primariei :)))) Ca eu nu o vad...nici la club :)))
Dragul meu Radu, te invit sa il cunosti cu adevarat pe omul Claudiu Maior !!! Un articol mai prost ca asta nu ai gasit sa faci? Serios...ia du-te vezi altii ce fac si lasa-ne pe noi sa ne traim viata noastra de "provinciali" si du-te la capitala...vezi acolo ce se invarte ;) Claudiu Maior e cel mai bun viceprimar pe care l-a avut Tirgu-Muresul vreodata !!! Si cat despre chestiile cu familia...FLEACURI !!! :)))
cred ca nu esti in firea ta !!! Ori esti fomist si ai fura si tu numai sa ai de unde sa faci "combinatii", ori ai IQ 45 si chiar nu intelegi ce mafie functioneaza in tara asta !!!
Eu nu văd nimic infracţional în biografia lui Maior. E un tip ambiţios şi care ştie să se învârtească. Nu chiar aşa de bine ca Felix, dar se descurcă. Şi ce-i cu asta? Chiar dacă şi-ar băga toată familia în conducerea clubului, tot nu ar fi o vină. Nu asta înseamnă capitalism + democraţie?
Cap. II - Viceprimarul localitatii este Claudiu Maior. Directorul Transportului Local,Tatar Bela are si el o mica firma de transport persoane,dar ....el este un om de afaceri corect ,si nu s-a bagat in nicio combinatie, cu nimeni . Firma lui, nu beneficiaza de nicio favoare de la nimeni.Deci, se poate si asa. Combinatia cu " asocierea " probabil i-a fost impus " de sus ". Omul isi vede de traba si este corect cu angajatii sai.
Cap.I - Acest Claudiu Maior are o minuscula firma de transport , SC Siletina SRL ,compusa din 5 persoane ( dintre care 3 sunt membrii de familie ). Aceasta firma de apartament a realizat o " asociere " cu firma de stat de transport local,unde director este Tatar Bela. Si minune de " management ". Absolut cei peste 4oo de lucratori de la Transportul Local au fost " detasati " la firma de buzunar Siletina,cu toate mijloacele fixe ( peste 2oo de autobuze ). Astfel toate fondurile financiare primite de la stat de Transportul Local s-a scurs spre firma Siletina. Apoi, acest " group " s-a asociat cu Primaria municipiului ,unde .... minune mare ,viceprimar es
Au intrat antenele si ziarele lui Voiculescu in alerta. Ataca la comanda, pe cine zice sefu' de la USL nenorocim, inventam, fiindca asa am fost invatati de fostul securist. Subtire articolul cu toate ca ordinal a fost clar: pe ei, pe fcm, pe administratia locala ca nu e USL-ista. Sunt mai multe echipe finantate din bani publici iar in urma lor vor comunitatea va beneficia de: stadioane, terenuri de antrenament, baze sportive, centre de copii si juniori.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.