FOTBAL  »  Superliga  »  ARBITRAJ

EXCLUSIV „Haideți, că nu suntem proști cu toții!” » Președintele de club lansează acuzații grave: „A fluierat cu intenție”

Rapid - Petrolul / foto: Ionuț Iordache (GSP)
Rapid - Petrolul / foto: Ionuț Iordache (GSP)

Articol de - Publicat luni, 17 februarie 2025 19:14 / Actualizat luni, 17 februarie 2025 19:17

Au trecut două zile de la Petrolul - UTA 0-1, dar scandalul privind arbitrajul nu s-a stins. În direct la GSP Live Special, președintele „lupilor galbeni”, Claudiu Tudor, nu s-a ferit să admită o suspiciune alarmantă, că arbitrii ar fi fluierat cu scopul de a ajuta rivalele ploieștenilor la play-off.

Două goluri anulate la intervenția arbitrilor din „camera” VAR, cartonaș galben care duce la suspendarea lui Yohan Roche, Sergiu Hanca eliminat pentru proteste după fluierul final.

Toate aceste decizii ale brigăzii conduse de Sebastian Colțescu i-au iritat la culme pe cei de la Petrolul, care au și inițiat o petiție prin care solicită recuzarea lui Colțescu și a video-arbitrului Andrei Antonie.

Ploieștenii rămân indignați și la mai bine de 48 de ore după finalul partidei. În această seară, în direct la GSP Live Special, oficialii Petrolului au trecut la acuzații, președintele Claudiu Tudor suspectând că Sebastian Colțescu a fluierat „cu direcție”.

Șeful Rapidului a făcut anunțul cu două ore înainte de meciul cu Botoșani » Cum arată gazonul de pe Giulești: „Asta e problema”
RAPID - BOTOȘANI
Șeful Rapidului a făcut anunțul cu două ore înainte de meciul cu Botoșani » Cum arată gazonul de pe Giulești: „Asta e problema”

Arbitraj pentru Rapid? Claudiu Tudor: „Haideți, că nu suntem proști cu toții!”

„Nu puteam să nu observăm că Rapid, un nume important, este ajutat indirect de ce s-a întâmplat în meciul de la Ploiești...”, spune moderatorul Mihai Mironică, moment în care Claudiu Tudor ia cuvântul:

„Haideți, domnule Mironică, că nu suntem proști cu toții! Le vedem și le simțim! Nu poți să spui asta chiar așa pe față, că nu ai ceva clar, dar e clar că aici s-a urmărit ceva. Nu există, n-ai cum să faci așa ceva la un meci o dată, de două ori, de trei ori, de patru ori! Bă, dă-le-ncolo! La ultima fază ce, îi era frică că dăm gol?

Sunt clare, prea clare! Dar trebuie să strângem rândurile rapid, să ne gândim la meciul de la Cluj. Sper să se ia măsurile necesare, care se impun, și să fim lăsați să ne ducem crucea singuri, nu să ne judece alții, să ne ducă în altă zonă, să ne fure ca la meciul ăsta.

E nenorocire ce s-a întâmplat, nu doresc niciunei echipe să i se întâmple așa ceva. Nu face bine fotbalului”.

Claudiu Tudor: „A fost cu intenție! Să fie toate contra noastră?!”

„Nu credeți că a fost doar o eroare de interpretare, ba mergeți mai departe și vorbiți despre... o direcție?”, continuă Mihai Mironică.

Despre o intenție. Da, exact, exact! Poate pierdem milioane de euro, măcar unul pentru aceste puncte sau punct. Cine-mi dă banii înapoi? OK, dacă ar fi fost o greșeală ne gândeam că s-a întâmplat, că a greșit, dar să fie toate contra noastră?!”, a completat oficialul Petrolul.

Înfrângerea Petrolului îi oferă Rapidului șansa de a se distanța la 5 puncte de ploieșteni, în caz că giuleștenii o vor învinge în această seară pe FC Botoșani. Cu 3 etape rămase din sezonul regulat, acest handicap pare imposibil de recuperat.

Citește și:
Gol cum rar se vede » Cum i-a păcălit Szoboszlai pe cei de la Marseille
Liga Campionilor
Gol cum rar se vede » Cum i-a păcălit Szoboszlai pe cei de la Marseille
Lindsey Vonn a intrat în trendul „2016” și a „rupt” internetul cu imaginile postate: „Ședința noastră cu body paint”
Altele
Lindsey Vonn a intrat în trendul „2016” și a „rupt” internetul cu imaginile postate: „Ședința noastră cu body paint”
Meci într-un decor pitoresc în România » Gazon acoperit de zăpadă, minge verde și munți de jur-împrejur
Liga 3
Meci într-un decor pitoresc în România » Gazon acoperit de zăpadă, minge verde și munți de jur-împrejur
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
Stranieri
„Love my girls” » A furat toate privirile la petrecerea de logodnă a lui Radu Drăgușin, la Athenee Palace
Aplicație populară în România, oprită de BNR
Profit.ro
Aplicație populară în România, oprită de BNR
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Selecționerul României, șocat de ce a găsit în Danemarca: „Despre ce vorbim? Dimineața, tot cartierul!”

A numit țara-model pentru România: „Nu trebuie copiat 100%, putem să adaptăm!”


Comentarii (0)

Articolul nu are încă niciun comentariu. Fii primul care comentează!

Comentează