FOTBAL  »  Superliga  »  TRANSFER

Colonie portugheză la Dinamo » Cine e ultimul jucător care se transferă în "Ștefan cel Mare": vine din a treia ligă spaniolă

FOTO: Zerozero.pt
FOTO: Zerozero.pt

Articol de GSP - Publicat luni, 04 septembrie 2017 11:18

După ce s-a înțeles cu fundașul Constantin Nica și este aproape să-l rezolve și pe atacantul Jeremy Bokila, Dinamo pregătește o ultimă mutare pe piața transferurilor. 

Conform presei din Portugalia, Dinamo ar fi interesată de portughezul de 30 de ani David Caiado Dias, care evoluează în acest moment pentru gruparea din liga a treia spaniolă Ponferradina

Caiado Dias evoluează pe postul de aripă, iar în sezonul trecut a evoluat în 30 de partide pentru Ponferradina, fără să marcheze vreun gol.

Cel mai probabil, în spatele interesului lui Dinamo pentru Dias stă apetitul lui Contra pentru jucători proveniți din ligile inferioare din Spania, pe care acesta le cunoaște foarte bine. 

Acesta mai are contract cu Ponferradina până în 2019, însă cota de piață a acestuia nu e una crescută: conform transfermarkt, portughezul valorează 150.000 de euro. 

Născut în Luxemburg, portughezul posedă un CV extrem de interesant: a jucat la Sporting Lisabona, Estoril, Trofense, Zaglebie Lubin, Olympiakos Nicosia, Beroe Srara Zagora, Tavriya Simferopol, Vitoria Guimares, Metalist Harkov și Ponferradina.

Caiado Dias ar putea deveni cel de-al treilea portughez din lotul lui Dinamo după Diogo Salomao și FIlipe Nascimento

Citește și:
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Special
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (12)
851483548263630
Daniel Dumitriu  •  04 Septembrie 2017, 13:15

uite asa se duce de rapa fotbalu romanesc ,in loc sa promovezi un jucator de 18,19 20de ani roman de viitor ,aducem toate ragaliile expirate din lume .si vor performanta imediat .cel mai bine se vede cand ajungi sa joci in cupele europene .daca treci de un tur preliminar .este ca si cum ai fi ajuns in sferturii sau semifinale.

babahuda
babahuda  •  04 Septembrie 2017, 11:57

ori liga 3-a .ori liga 2-a spaniola ..nu meritati sa fiti cititi ..sunteti de o deontologie mediocra jurnalistica ...spuneti 'titluse transferă în "Ștefan cel Mare": vine din a treia ligă spaniolă...cuprins text ' David Caiado Dias, care evoluează în acest moment pentru gruparea din liga a doua spaniolă Ponferradina. ''''chiar nu aveti anii de gradinita cand se invta in primul rand RESPECTUL SI SE FORMEAZA EDUCATIA ?,,se pare ca ati facut gradinita in preajma albei negre .parandaratelea etc ...o parere ..

dinamo100
dinamo100  •  04 Septembrie 2017, 14:25

Deci in ultima luna au plecat 3 mijlocasi (Busuladzici, Bumba, Albin) si in schimb au venit... un mijlocas dreapta care nu a mai jucat de un car de ani (Nica) si un atacant (Bokila) tras pe linie moarta de Dan Petrescu la Cluj. Beton!!! :) Linia de mijloc a lui Dinamo e sublima dar ...lipseste cu desavarsire.

Vezi toate comentariile (12)
Comentează