FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL

Comunicat de bun-simț al lui Gică Hagi » A îndreptat lucrurile după atacul Lorenei Balaci, la GSP Live

Articol de GSP - Publicat sambata, 19 ianuarie 2019 15:24

Lorena Balaci a declarat ieri în cadrul emisiunii GSP LIVE că nu e normal ca Gică Hagi să-și asume faptul că l-a descoperit pe Ianis Malama, jucător născut în 2004, un puști pe care antrenorul Viitorului l-a adus de la Daco-Getica (L2).

Hagi a reacționat prompt astăzi. Tehnicianul a emis un comunicat în care le-a cerut scuze clubului și antrenorului care l-au format pe juniorul Malama.

„În urma confuziei create în privința jucătorului Ianis Malama, managerul tehnic al FC Viitorul, Gheorghe Hagi, face următoarele precizări:

- Declarațiile mele referitoare la jucătorul Ianis Malama, pe care le-am făcut în cadrul unei conferințe de presă, au fost interpretate greșit și s-a creat o confuzie pe care o regret.

- Am spus doar că l-am descoperit pe Ianis Malama în cadrul Academiei, pentru că am observat potențialul acestui jucător la această vârstă.

- Respectăm și avem toată admirația pentru munca celor de la Juventus București (actuala Daco-Getica), care au crescut și format acest jucător până la această vârstă și ca atare avem încheiat un protocol cu gruparea bucureșteană.

- Ne cerem scuze clubului Juventus București (actuala Daco-Getica) și antrenorului Cristian Cîmpean pentru confuzia și interpretarea greșită”, se arată în comunicatul Viitorului.

„Am un jucător, la 2004, care e foarte bun. E aromân. Nu l-a văzut nimeni, l-am văzut doar eu. Cred mult în el. Nu a venit cu noi, dar era să vină. E stângaci. O să o aibă adversarii grea cu el. L-am luat de la Juventus, e la noi acum. Îl cheama Malama, e stângaci. Nu că e bun, e extraordinar!” declarația lui Gică Hagi care a deranjat-o pe Lorena

 Citește și:

GSP LIVE / VIDEO Atac la Hagi! „Regele” desființat pentru că și-a asumat descoperirea unui tânăr: „Tot Bucureștiul îl știe, de ce face asta?!”

Citește și:
Petrolul a bătut palma cu noul antrenor! Azi semnează contractul
Superliga
Petrolul a bătut palma cu noul antrenor! Azi semnează contractul
Fostul număr 7 WTA a luat pauză de la tenis, dar se bucură de turneul de la Miami: „Te iubesc!”
Tenis
Fostul număr 7 WTA a luat pauză de la tenis, dar se bucură de turneul de la Miami: „Te iubesc!”
România U21, victorie uriașă în Kosovo! Situația în preliminariile Euro 2027
Nationala
România U21, victorie uriașă în Kosovo! Situația în preliminariile Euro 2027
Lângă cine a fost fotografiată Andreea Esca la Istanbul! Monument de tristețe la final
Nationala
Lângă cine a fost fotografiată Andreea Esca la Istanbul! Monument de tristețe la final
EXCLUSIV Restricție drastică la trecerea
Profit.ro
EXCLUSIV Restricție drastică la trecerea "ocazională" a frontierei cu țigări pentru uz personal
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Adrian Porumboiu, dezlănțuit după Turcia – România: „Vrem să batem cu ăsta? Nu ți-e rușine, porcovane?”

„Imigranții l-au băgat în comă în 5 minute!” » Neamțul celebru din România critică DRASTIC Germania: „Acesta e adevărul! Sunt creștin, nu vreau să fim țară musulmană”


Comentarii (15)
gado
gado  •  19 Ianuarie 2019, 17:17

Nu Hagi a indreptat greseala, ci clubul ! De aceasta data (cand a gresit grav) Hagi nu a mai avut curajul sa iasa in fata ! A preferat un comunicat ! Cand si-a atribuit toate meritele(daca era altcineva mentionam : "cu nerusinare") era tare mandru, fara sa-i pese ca fura munca altuia. Halal rege ! E vehement numai atunci cand are interes ! Imi pare rau pentru el !

calinescu_
calinescu_  •  19 Ianuarie 2019, 16:29

CINE MAI ARE INCREDERE IN VORBELE HARSAZULUI ...? DUPA CE L-A FACUT PE FIU-SAU MARE TALENT SI EL E UN MEDIOCRU ...??? LA EUROPENE SE VA VEDEA CARE E BUN SI CARE E MEDIOCRU ...!!!!

dc78
dc78  •  19 Ianuarie 2019, 17:57

Am mai atras atentia de multe ori ca se exagereaza cu "proiectul" viitorul, care de fapt e un fel de becali mai mic, se ia gratis cam ce e mai bun din tara la 14-18 ani dupa cate se scrie ca hagi face, hagi drege, pt contestatarii mei, stiti cati jucatori provin din jud constanta la viitorul, va spun eu maxim 8 din lotul de 30,

Vezi toate comentariile (15)
Comentează