anticenzuralasport  •  08 Februarie 2024, 21:13
Postat de H2SO4 pe 08 Februarie 2024, 20:55

Postat de Dobermannul pe 08 Februarie 2024, 20:50

Asa spune FIFA dar la noi papusarii interpreteaza cum au ei intresul.

Dobermannul
Dobermannul  •  08 Februarie 2024, 20:50
Postat de H2SO4 pe 08 Februarie 2024, 20:30

La offside se ia orice parte a corpului cu care se poate înscrie gol, asa zice FIFA..

Dobermannul
Dobermannul  •  08 Februarie 2024, 20:46
Postat de anticenzuralasport pe 08 Februarie 2024, 20:20

Pai cam așa !!! Hagi a văzut de pe banca 3 de 11 m și gol valabil in minutul 58 !!! Hagi ar trebui sa înlocuiască Titi arbitrii ! A declarat că el a făcut să se dea penalty !!! Sa fi spus cineva de la Steaua venea și DNA !!!

Asta am uitat sa spun ca Hagi a declarat ca penaltiul din minutul 90+5 a fost dat la cererea lui. Daca ciobanul ar fi zis ca de exemplu in meciul cu Botosani s-a dat un penalti la cererea lui cred ca ai dreptate DNA-ul il salta in minutul doi. Asa mucles si mergem mai departe la meciul cu Sepsi si vedem ce facem acolo ca sa-i mai inventam ceva ciobanului..

anticenzuralasport  •  08 Februarie 2024, 20:43
Postat de rocky3 pe 08 Februarie 2024, 18:41

Nu-ti trebuie nicio tehnologie de vârf ca să vezi că picioarele fundașului sunt ambele in careul de 6m, iar ale atacantului sunt în afară! Picioarele joacă fotbal nu părul jucatorului! Iar asta o vede oricine nu este gigist ipocrit!

Trebuie sa fi rău intenționat să nu compari pozitia atacantului mai întâi cu cea a lui Crețu !!! Dacă ne uităm tragem concluzia că Hagi avea nedreptate ! Exista girafe in fotbalul romanesc ! Crețu are un picior in spatele atacantului și unul în fața !Ambele diferente apropiate de cea dintre liniile VAR ! Apoi atacantul nu este girafa ci cocor pe apa că nu se vede decât un picior celălalt fiind ,,ascuns,,datorita faptului că este pe unghiul camerei ! De ce nu o da FRF liniile și conform celorlalte camere tv ?Antistelistii bat și logică și matematică ! Logica când accepta spusele lui Hagi cu atacantul care nu intrase în careu deși este intrat în careul mic !Matematica pentru că totuși careul mic are 6 m doar !!!Dacă i asculți ai crede că este careul lui Hagi de 16 m când este careul mic de 6 m !

anticenzuralasport  •  08 Februarie 2024, 20:33

Antistelistii au acceptat anularea golului Stelei la Galați când mingea nu ieșise afara având reper clar linia de fund ,au acceptat că VAR nu distinge când mingea intrase în poartă Rapidului iar cu repere mai clare dar vai ei bat tehnologia când este o decizie contra Stelei ! Nu s a văzut hentul la Arad și ce ? UNIC IN LUME s a inventat că se tine cont de imagini apărute a doua zi de la un spectator !!!In etapa trecuta CFR a învins iarăși petrolul cu arbitrii...Rapid a avut jucător în plus la o faza peste a lui Enjuma cu Armaș...Craiova a avut un Kovacs talismanul perfect ! Ce contează ? Steaua trebuie stopată și ceilalți trebuie împinși !!! După o astfel de etapa să faci subiecte din nimic contra Stelei când alții au fost avantajați clar ???Hagi de la reluarea campionatului are arbitrii la fiecare meci ! Desigur că nu se vede !!!Se laudă Hagi că el a făcut să se dea penalty ? Și ce ?

H2SO4
H2SO4  •  08 Februarie 2024, 20:30

anticenzuralasport  •  08 Februarie 2024, 20:20
Postat de Dobermannul pe 08 Februarie 2024, 19:58

A fost offside sau nu stabileste ... organul in cazurile extrem de discutabile. Frame-urile se iau cele care promoveaza politica stabilita dinainte, liniile pot fi trase putin mai inainte sau mai inapoi, ... Doar offsidurile mari sunt greu de manarit. Putem cauta sa intelegem ce s-a intamplat in meciul asta acum dupa ce toti actorii au vorbit. Eu cred ca cel care a spus ce s-a dorit in acest meci a fost Hagi care dupa meci spunea ca ei ar fi trebuit sa castige dar au fost dezavantajati. Comunicatul CCA venit dupa meci confirma aceasta ipoteza. Comunicatul nu spune nimic despre penaltiul din minutul 90+5 asta pentru a ne sugera ca singura greseala este cea cu offidul care nu a fost dat. Deci clar 2-1 pentru Farul era rezultatul programat de aia spunea Hagi ca i s-a furat victoria. Chestia ca compensatie pentru greseala cu offsidul deci doua greseli a arbitrilor nu e acceptata de CCA si nici de Farul, deci nu era in plan. Compensatia o fi o improvizatie ad hoc a arbitrilor speriati de scandal ... nu stiu dar clar nici CCA si nici Hagi nu aveau altceva in plan decat victoria Farului.

anticenzuralasport  •  08 Februarie 2024, 20:17

Margarite ,bagi la greu in ele ! Auzi tupeu maxim cică reluarile tv .au arătat că nu a fost ofsayd !!! Pai mă Margarite de ce ne mai trebuie VAR dacă experții că tine pot arbitra pe reluări tv ? Cine nu știe că presa și FRF trebuie să stopeze Steaua ?