FOTBAL  »  Superliga  »  CONCORDIA CHIAJNA - FCSB 0-0

Concordia Chiajna - FCSB 0-0 // Gigi Becali a găsit un singur vinovat: „Dă-ți, tată, demisia!”

Articol de GSP - Publicat luni, 18 februarie 2019 22:28

Concordia Chiajna și FCSB a terminat la egalitate, scor 0-0. Gigi Becali crede că singurul vinovat pentru remiză este arbitrul Adrian Cojocaru.

„Al doilea galben la Ropotan, am avut și penalty. Arbitrul face ca ăla de la PSD: «pentru că pot, nu dau!». Un arbitru prea slab. Nu poți să nu vezi la ultima fază. El nu mai crește deloc. Îl știu de copil, dar el nu promovează. Dă-ți, tată, demisia! Cum să nu vezi așa ceva? Stai la tine acasă.

Despre joc nu am ce să zic. Am avut vreo două bare, la Coman și Man. Am avut șansa lui Man când a scăpat singur. Moruțan putea să paseze și să dăm gol. Cred că jucătorii s-au și ferit, să nu se accidenteze pe un astfel de gazon”,  a declarat Becali la TV Digi Sport.

Două greșeli flagrante

Ion Crăciunescu, fostul mare arbitru internațional, afirmă că Adrian Cojocaru trebuia să îl elimine pe Ropotan în repriza secundă și să dicteze lovitură de la 11 metri în prelungirile partidei, la faultul lui Marc asupra lui Dennis Man.

Vezi și:

Mihai Teja, direct despre absența lui Adrian Stoian! De ce l-a schimbat pe Matei + cine va fi titular în atac

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Ședința s-a încheiat! Cristiano Bergodi a plecat OFICIAL de la Rapid: „Mulțumim pentru momentele frumoase”