FOTBAL  »  Superliga  »  CONCORDIA CHIAJNA-VOINŢA SIBIU

Concordia Chiajna - Voinţa Sibiu 2-0 » Evadare din infern

Ilie Iordache

Articol de GSP - Publicat vineri, 27 aprilie 2012 00:00 / Actualizat vineri, 27 aprilie 2012 19:55

Chiajna a cîştigat în această seară fără probleme derby-ul din subsolul clasamentului cu Voinţa Sibiu, 2-0, şi se distanţează la patru puncte de primul loc retrogradabil.

CLICK AICI PENTRU COMENTARIUL LIVETEXT!

Scorul a fost deschis în prima repriză de Viorel Dinu, atacantul Concordiei reluînd în plasă din apropiere centrarea excelentă a lui Adrian Popa (38). Sibiul n-a reuşit să se ridice la nivelul cerut şi a mai primit o lovitură cu un sfert de oră înainte de final. Ilie Iordache a făcut 2-0 după ce Miron blocase în primă fază penalty-ul obţinut şi executat de Rocha după henţul lui Tînc (74).  Fundaşul sibian a fost eliminat în urma acestei faze.

Chiajna acumulează 33 de puncte şi urcă pe locul 11 în clasament, la egalitate cu Ceahlăul.