Alte știri din fotbal
Mihai Popescu, după eșecul 0-4 din amical: „Scorul e mare, dar ne interesează mai puțin”
0
Mihai Stoica a găsit un motiv de optimism și în 0-4 cu echipa lui Olaru: „El a fost cel mai bun de pe teren”
1
Mihai Lixandru pleacă de la FCSB și semnează cu noua echipă: „A cerut să nu joace azi”
3
Câte bilete s-au vândut la Supercupa României de la Craiova + Explicația FRF pentru prețurile duble la tichete
0
Știri din fotbal internațional
Mexic - Anglia, în optimile de finală ale Campionatului Mondial » Vremea dă peste cap startul jocului
0
Neymar, devastat! Cum a fost surprins, în timp ce Haaland și colegii „vâsleau” în fața peluzei
0
Jocuri în culisele Mondialului! Americanii descriu schema prin care Trump l-a salvat pe Balogun de suspendare
5
Haaland și Generația de Aur » Norvegia răpune Brazilia și se califică pentru prima dată în sferturile Campionatului Mondial!
22
Lifestyle
Leo Messi a întâlnit-o din nou pe presupusa amantă și n-a ezitat s-o îmbrățișeze: „Când mă uit la tine...”
2
Blonda jurnalistă și „decarul” » Detalii de la nunta anului în Bănie: „Mai facem una! Au venit din foarte multe țări să ne fie alături”
0
Kebab Arena! În absența fotbalului, turcii au pus stăpânire pe cel mai mare stadion al României
3
Interzis minorilor! Dua Lipa a îmbrăcat tricoul lui Napoli, apoi s-a fotografiat complet goală în cadă: „Raiul pe Pământ”
7
O româncă plecată la muncă în străinătate acuză primăria, cu care este ...
Libertatea
Cea mai frumoasă poveste din fotbalul românesc: dubla lui Răducioiu și cele ...
Adevărul
Ce se întâmplă cu stadionul pe care Hagi a jucat ultimul meci la Steaua ...
GSP SPECIAL
La 25 de ani, o ingineră din România dezvoltă un model de inteligență ...
Libertatea
Din nou noaptea minții fierbe, da in clocot, produce baliverne, generează mila! Auzi gogomanie: sa împrumuți pe termen de 20 de ani o echipa de fotbal din liga I-a, cu lot, loc in primul eșalon, nume, marca, palmares și coeficient UEFA!!! Ar fi de ras, dar este de plâns, sa constati ce minte in colturi, imbarligata, întunecată, au unii pe aici! E plin in lumea fotbalului profesionist de cazuri de împrumutat echipe …vecinilor de pe palier! Pt a trimite putina lumina in noaptea minții, chiar dacă sigur e inutil, termenul de 20 de ani, despre care tot vorbesc simpatizanții cazarmii, se referea exclusiv la cedarea dreptului de folosință a bazei sportive Ghencea către asociația care a preluat echipa de fotbal pt a o scapa de faliment și a evita responsabilități penale ale celor vinovati! Somn ușor in continuare celor care încă se mai vor in URSS cu sport militarizat de partid și de stat!
ceea ce spune Geoana este irelevant, grav este ca un jurnalist cu o asemenea experienta pune o astfel de intrebare
Mai citeste inca o data comentariul meu initial, in care am spus clar ca instrainarea a fost facuta in neconformitatea cu legea. Tot ce s-a intamplat in legatura cu Steaua din 1998 incoace a fost in neconformitate cu legea, absolut tot, inclusiv infiintarea FCSA-ului, care a fost facuta fara a se tine cont de legea sportului in vigoare, ci pariind ca legea sportului va fi schimbata in urmatorii 2-3 ani, ceea ce nu s-a intamplat si nici nu exista vreo speranta reala ca se va intampla in viitorul apropiat, indiferent de rezultatul alegerilor parlamentare.
Asta e o minciuna ceva mai elaborata dar la fel de gogonata :)) Echipa Steaua NU A FOST INSTRAINATA, a INSTRAINA INSEAMNA CA S-A FACUT IN MOD LEGAL TRANSFERUL DREPTULUI DE PROPRIETATE. Ia uite ce simplu e adevarul: PRINTR-UN ARTIFICIU ECHIPA A FOST IMPRUMUTATA PE 20 DE ANI LUI PAUNESCU, IAR ACESTA DUPA CE A INGLODAT-O IN DATORII I-A CEDAT ACEST IMPRUMUT LUI BECALI. Becali, crezandu-se smecher, a bagat in faliment AFC-ul SI IN FELUL ASTA A PIERDUT DREPTUL LA BUNUL IMPRUMUTAT. CA IN PROPRIETATE NU AVUSESE ORICUM STEAUA NICIODATA. Vezi ce simplu e adevarul? De-aia pierde ciobanul in tribunale si de-aia castiga Talpan, pentru ca lucrurile sunt simple, clare, fara dubiu.
Geoana e un exemplu comun de habarnist propulsat prin nepotism pe cele mai inalte culmi. Are el pareri? Parca sef'su il facuse "prostanac".
Echipa de fotbal Steaua Bucuresti a fost instrainata din patrimoniul armatei fara a fi scoasa la licitatie conform legii, la praduirea acestui bun national participand functionari de rang inalt din cadrul armatei in frunte cu ministrul apararii, Steaua ajungand pe mana unui individ dubios pe nume Paunescu, caruia i-a fost facuta pur si simplu cadou, fara a i se pretinde nici bani in schimbul ei si nici vreo garantie financiara sau de alta natura, acesta inglodand-o in datorii si lasand-o ulterior pe mana lui Becali, care si-a inceput hegemonia prin fraudarea bugetului de stat prin neplata datoriilor acumulate de catre Paunescu. Din 1998 incoace, nimeni nu s-a gandit la binele Stelei, nici armata, nici Paunescu, nici Becali si in nici un caz Talpan & Co, care au recuperat in instanta doar un nume, o marca si un palmares, cu care au infiintat o echipa fara viitor, incompatibila cu legea sportului, care a tocat degeaba milioane din bugetul MApN, facand in acelasi timp numele Steaua de rusine.
In tara asta ar trb sa-i votam pe unguri !!! sa se sature astia de hotii ....mai rau de atat nu se poate !!! Decat pe Ciolacu mai bine pe ala de la Budapesta !!!
Ar trebui cluburi de drept public să aibă drept de promovare? ....................hahahjahaha ...cat au votat fcsb'oile :))))))))))))))))))))) randoom vonteza non stop :)))))))))))))))))))))))))))
Nu îl apreciez pe Geoana dar spune un lucru banal și corect pentru un stat civilizat. Tu îl urăști pe Becali, pot sa fiu de acord cu asta, de multe ori am simțit la fel. La CSA sunt bani aruncați și jucătorii, antrenorii stau sa le iasă biletele. Acolo sa vezi ilicit
Pe mine ma ingrijoreaza altceva. Cum *** a ajuns omul doi in NATO. Ca noi romanii votam cu ... stim, dar ailalti din NATO ...?
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.