FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ - RAPID

Confuzie totală la U Cluj - Rapid » Transmisiunea a picat într-un moment-cheie: „Penalty?!”

Articol de , - Publicat duminica, 23 iulie 2023 22:30 / Actualizat duminica, 23 iulie 2023 22:50

Minutul 34 al meciului U Cluj - Rapid a oferit un moment confuz. Transmisiunea TV a picat și a revenit cu proteste vehemente ale gazdelor. Comentatorii au fost inițial păcăliți și au crezut că giuleștenii vor beneficia de un penalty.

În minutul 34, în timp ce Rapid se pregătea să execute un corner obținut de Funsho Bamgboye, transmisiunea a fost întreruptă vreme de aproximativ 20 de secunde.

FCSB a depus o nouă cerere pentru a juca în Ghencea: „Nu-și mai permit să refuze!” + Explicația locurilor goale de la „Derby de România”
FCSB - Dinamo 2-1

Când imaginile au revenit, jucătorii Universității protestau vehement, iar rapidiștii se pregăteau să execute altă lovitură de colț. Cel mai probabil, aceștia reclamau un fault în atac comis după executarea primului corner.

Moment confuz în U Cluj - Rapid

Confuzi la rândul lor, comentatorii Digi Sport au crezut că „centralul” Iulian Călin acordase penalty pentru alb-vișinii. Nu a fost cazul, aceștia au beneficiat doar de o fază fixă din lateral.

Protestele clujenilor la revenirea legăturii / FOTO: Captură TV @Digi Sport 1

La câteva minute distanță, transmisiunea a picat din nou. Nu doar telespectatorii Digi Sport au fost afectați, ci și cei de pe Orange Sport și Prima Sport.

Ne confruntăm cu unele dificultăți tehnice care afectează emisia posturilor noastre. Lucrăm pentru remedierea problemelor în cel mai scurt timp și vom reveni în direct de îndată ce situația se va ameliora. Vă mulțumim pentru înțelegere
- mesajul afișat pe Digi Sport 1

Reacția lui Mircea Rednic după ce mai mulți jurnaliști arădeni au fost interziși la meciuri: „Nu avem nevoie de așa ceva”

Mihai Stoica, după momentul viral cu Florinel Coman: „E spumos! Știți ce porecle le-a pus lui Ovidiu Popescu și Vali Gheorghe?”

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”