FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - U CLUJ

Constantin Grameni, confuz, după debutul la Rapid, „Nu știu de ce am ieșit la pauză”

Constantin Grameni (n.r. la minge, a debutat pentru Rapid
Constantin Grameni (n.r. la minge, a debutat pentru Rapid

Articol de - Publicat marti, 17 septembrie 2024 07:47 / Actualizat marti, 17 septembrie 2024 13:26

Constantin Grameni (21 de ani) și-a făcut debutul în tricoul Rapidului. Mijlocașul a fost titular în meciul cu U Cluj, scor 0-2, în runda #9 din Superliga, și s-a aflat pe teren până la pauza meciului.

Constantin Grameni a devenit fotbalistul Rapidului săptămâna trecută, când a fost transferat de giuleșteni pentru suma de 400.000 de euro. Mijlocașul nu a avut parte de cel mai fericit debut. Rapid a pierdut cu U Cluj și în multe momente a fost dominată clar de ardeleni.

La flash interviu, Grameni a spus că se simte foarte bine în Giulești, unde a fost primit foarte bine de colegi și de antrenorul Marius Șumudică, pe care îl vede foarte diferit de Gică Hagi, fostul său profesor. Titular în linia de mijloc, Grameni a ieșit la pauză. Spune că nu știe de ce a fost înlocuit.

Constantin Grameni, după ce și-a făcut debutul pentru Rapid: „Mai avem multe de îmbunătățit”

„A fost un meci foarte greu. Mister ne dăduse toate informațiile, dar nu am reușit să marcăm. Cred că au ajuns de două ori în careul nostru în prima repriză. Pregătisem bine partida, dar, din păcate, nu am reușit să marcăm în prima repriză.

Am încercat să revenim, dar astăzi nu ne-a ieșit. Atmosfera de aici e minunată. Suporterii au încercat să ne împingă spre victorie cât au putut, dar noi suntem în teren. Colegii și Mister m-au primit foarte bine. Am făcut 3 sau 4 antrenamente și am jucat, dar asta nu e o scuză, mai am multe de îmbunătățit. Puteam să fac mai mult astăzi.

Nu știu de ce am ieșit la pauză, Mister știe. Ovidiu Popescu m-a lovit, dar glezna este OK. Noi nu suntem mulțumiți, trebuie să privim doar în față, să fim mult mai agresivi, avem puține puncte.

L-am sunat pe domnul Hagi, i-am mulțumit pentru tot. Cu domnul Șumudică sunt foarte fericit, este diferit (n.r. față de Gigă Hagi), dar mă simt bine cu dânsul. Suntem Rapid și trebuie să urcăm cât mai sus”, a spus Constantin Grameni la Prima Sport.

Vrem să avem continuitate, să legăm și noi două-trei victorii, nu reușim acest lucru și asta e foarte dureros. Automat, jucătorii acuză asta din punct de vedere psihologic și vedem fluctuații în evoluțiile lor. U Cluj are jucători foarte buni, cu foarte mare experiență. Astăzi am constatat acest lucru în jocul lor. O echipă echilibrată în fiecare compartiment. O echipă care, trebuie să recunoaștem, ne-a predat o lecție de fotbal
- Viorel Moldovan, președintele Rapidului

Citește și:
Louis Munteanu a semnat cu noua echipă! GSP a aflat ce salariu uriaș va primi + Când face vizita medicală
Superliga
Louis Munteanu a semnat cu noua echipă! GSP a aflat ce salariu uriaș va primi + Când face vizita medicală
Amendă uriașă pentru Daniel Bîrligea! » Gigi Becali n-a glumit: Argăseală și MM Stoica au semnat pentru sancțiuni-record la FCSB
Superliga
Amendă uriașă pentru Daniel Bîrligea! » Gigi Becali n-a glumit: Argăseală și MM Stoica au semnat pentru sancțiuni-record la FCSB
Cine e Ioana, soția lui Gabriel Tamaș, câștigătorul Asia Express și participant la Survivor România: „Prin câte a trecut și câte a suferit”
Stiri extrasport
Cine e Ioana, soția lui Gabriel Tamaș, câștigătorul Asia Express și participant la Survivor România: „Prin câte a trecut și câte a suferit”
A fost primul care a jucat la Dinamo și Steaua după '89: „Ambele mi-au rămas în inimă, dar FCSB e Steaua!”
Superliga
A fost primul care a jucat la Dinamo și Steaua după '89: „Ambele mi-au rămas în inimă, dar FCSB e Steaua!”
ULTIMA ORĂ Bolojan permite ministerelor să-și ia mașini de peste 1.600 cm³ și 23.000 euro
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Bolojan permite ministerelor să-și ia mașini de peste 1.600 cm³ și 23.000 euro
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Primul abandon în Liga 2! Finanțatorul nu va mai sprijini clubul din 2026: „Mă retrag, nu mai pot ajuta echipa!”

Piero Ferrari, cadou de 32 de milioane de euro pentru soția Romina Gingașu


Comentarii (2)
ED_BAD
ED_BAD  •  17 Septembrie 2024, 22:48
Postat de luigi_nb pe 17 Septembrie 2024, 14:01

Grameni e cel mai mare dinamovist :))))

Si ce relevanta are treaba asta? A venit ca suporter? Nu! A venit ca jucator si daca isi va face treaba, aia e tot ce conteaza! Oricum, eu nu cred ca este dinamovist, deoarece este un baiat inteligent!

luigi_nb
luigi_nb  •  17 Septembrie 2024, 14:01

Grameni e cel mai mare dinamovist :))))

Vezi toate comentariile (2)
Comentează