FOTBAL  »  Superliga  »  SCANDAL

Continuă scandalul în Liga 1: "Jucătorii se simt discriminați! Vor merge la CNCD"

Alex Tudorie, unul dintre jucătorii care profită de regula u21 // FOTO: Alex Nicodim
Alex Tudorie, unul dintre jucătorii care profită de regula u21 // FOTO: Alex Nicodim

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 august 2016 14:48

Regula folosirii unui jucător sub 21 de ani, impusă de FRF, continuă să provoace tensiuni în Liga 1.

Laurențiu Reghecampf, antrenorul Stelei, una dintre echipele care s-au impus regulii, anunță că mulți jucători din Liga 1 se simt discriminați și vor să meargă să facă plângere la Consiliul Național pentru Combaterea Disciriminării.

"Sunt foarte mulți jucători din campionatul românesc care vor să facă plângere scrisă la CNCD. Se simt discriminați. Nu este normal. Suntem la fotbal și nu se poate să ne impună cineva să jucăm cu un fotbalist sub 21 de ani.

Eu încerc să rezvol cumva problema cu Florin (n.r. Florin Niță). Îmi pare rau pentru el, dar asta este situația de acum", a spus Reghecampf la DolceSport.

Citește și:
Noul model Dacia, în premieră pe străzile din Paris » Trecătorii au fost uimiți: „E mașina viitorului”
Noutati auto
Noul model Dacia, în premieră pe străzile din Paris » Trecătorii au fost uimiți: „E mașina viitorului”
Cea mai ghinionistă națională de la Mondial! A ratat calificarea, după o succesiune de evenimente dramatice
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Cea mai ghinionistă națională de la Mondial! A ratat calificarea, după o succesiune de evenimente dramatice
Știm cum arată tabloul complet al 16-imilor de finală de la Campionatul Mondial » Am putea avea două „șocuri” în optimi
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Știm cum arată tabloul complet al 16-imilor de finală de la Campionatul Mondial » Am putea avea două „șocuri” în optimi
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Superliga
„Mamă, e ceva incredibil aici!” » Ce echipă din Liga 1 a cucerit-o pe Cătălina, antrenoarea din fotbalul românesc
Wizz Air renunță la mai multe zboruri din România. Explicația companiei
Profit.ro
Wizz Air renunță la mai multe zboruri din România. Explicația companiei
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

„Mă intrigă!” » David Popovici a cucerit aurul la 100 de metri în Trofeul Settecolli, apoi a enunțat marele obiectiv: „Mă gândesc serios”

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (67)
conasu_boeru
conasu_boeru  •  07 August 2016, 19:36
Postat de John Milne pe 07 August 2016, 17:54

Alt balkanist *** . Vai de capul vostru . Dupa ce ca sunteti niste amarati mai sunteti si prosti .

Prost esti tu și familia ta ! De unde si pana unde ai tu dialog cu mine mai *** ?

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

sibelius
sibelius  •  07 August 2016, 18:53
Postat de ovidiu_3003 pe 07 August 2016, 18:10

manunait fcasb ...pe ce te bazezi cand imi spui mie ca titularul Universitatii Craiova este 0 ?...pe parerile tale de hater obosit ?...ce date ai tu despre el ?in ce meciuri l ai vazut ?...pai Stanciu si cu obositii de la fcsb ne au facut de ras cu albania ...lasand la oparte rusinea lor cu Ludogoret ...sun nuli si neaveniti pe argumente ...nu pe vantul care bate ca esti tu hater si nu l suporti pe Ivan ...de Moise de ce nu zici nimic ?...stii care Moise ?

Anul trecut Ivan avea(spre finalul campionatului) la fel de multe goluri ca Pancu. Anul asta singura reusita e un autogol. Are sanse mari sa ajunga rezerva lui Mazarache nu a lui Neymar.

reddevill77
reddevill77  •  07 August 2016, 18:46
Postat de ovidiu_3003 pe 07 August 2016, 18:10

manunait fcasb ...pe ce te bazezi cand imi spui mie ca titularul Universitatii Craiova este 0 ?...pe parerile tale de hater obosit ?...ce date ai tu despre el ?in ce meciuri l ai vazut ?...pai Stanciu si cu obositii de la fcsb ne au facut de ras cu albania ...lasand la oparte rusinea lor cu Ludogoret ...sun nuli si neaveniti pe argumente ...nu pe vantul care bate ca esti tu hater si nu l suporti pe Ivan ...de Moise de ce nu zici nimic ?...stii care Moise ?

Alooo !!! Obositule stai bland ca-ti explodeaza si neuronul ala care -ti mai bantuie prin capatana !!!! ce te ambalezi asa fraiere ? crezi ca-i pasa cuiva de tine de la U Craiova ? Esti un nimeni care se baga in seama pe toate articolele care se scriu in fitiuica asta .... C*** Stai d...u' in banca ta *** *** !!!!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

Vezi toate comentariile (67)
Comentează