FOTBAL  »  Superliga  »  VIITORUL - DINAMO 0-0

Contra a rezolvat marele defect al lui Andone! Mutu a profitat și l-a "faultat" din nou pe fostul antrenor

Articol de - Publicat marti, 14 martie 2017 12:01

După Viitorul - Dinamo, 0-0, Adi Mutu a avut din nou o înțepătură la adresa lui Ioan Andone, antrenorul pe care l-a criticat când cei doi lucrau împreună.

"Acum jucăm mult mai bine în repriza a 2-a. Puteam să și câștigăm", a declarat Adi Mutu. Această declarație poate fi un atac la fostul antrenor, în mandatul căruia Dinamo juca foarte slab la reluare.

La finalul etapei a 23-a, ultima cu Andone pe bancă, Dinamo ocupa locul 11 într-un clasament alcătuit doar pe baza rezultatelor din repriza secundă, cu un golaveraj negativ, 13-22. "Câinii" erau depăşiți în acest clasament doar pe ASA, Pandurii şi Concordia Chiajna.

De la venirea la Dinamo, Contra pare că a rezolvat această problemă și a îmbunătățit jocul echipei. Dinamo a jucat mult mai bine în repriza a doua. În cele 4 etape, echipa alb-roșie a marcat două goluri și a primit unul singur. Dintre cele 3 victorii obținute de Contra, una a venit în repriza a doua, 1-0 cu FC Botoșani.

Etapă Meci Scor la pauză
24 Dinamo-FC Botoşani 1-0 0-0
25 Dinamo-CSU Craiova 2-1 2-0
26 Pandurii-Dinamo 0-2 0-1
1 (play-off) Viitorul-Dinamo 0-0 0-0

"Încercăm să fim cât mai constanți și să jucăm la fel de bine și în prima repriză. În play-off, orice meci este decisiv. Sperăm să facem cât mai puțini pași greșiți pentru a mai putea spera la câștigarea campionatului" Cosmin Contra pentru GSP.RO