FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO

Contra nu mai mizează pe el, dar jucătorul îl laudă: "Este cel mai bun lucru care i s-a întâmplat clubului" » Își anunță plecarea și are un mesaj superb pentru fani

Articol de GSP - Publicat joi, 10 august 2017 16:47

Venit în iarnă la Dinamo, atacantul Thaer Bawab are zilele numărate la formația alb-roșie, antrenorul Cosmin Contra necontând pe el.

Iordanianul de 32 de ani confirmat într-un interviu pentru site-ul doardinamo.ro că își caută o nouă echipă.

"M-am pregătit bine. Am încercat să-i demonstrez lui Mister (n.r. Cosmin Contra) că încă sunt bun. Mă gândesc că îi preferă pe alții, că are încredere în alți jucători.

Este foarte ciudat că nu am participat la meciurile cu Athletic Bilbao, era foarte important pentru mine. Mi-a fost ciudă pentru că nu puteam face nimic. Mi-a fost greu și să dorm.

Eu am o relație foarte bună cu antrenorul. Nu pot spune nimic rău despre el. A vorbit cu mine, îl respect, mi se pare un tehnician excelent. Venirea lui la Dinamo este cel mai bun lucru care i s-a putut întâmpla clubului. A avut rezultate și este foarte apropiat de jucători.

Dar este clar că eu caut să plec. Situația e neplăcută, nu pot să-mi permit la 32 de ani să stau să nu joc. Vreau să merg undeva unde să îmi fie bine.

Fanilor le spun că regret foarte mult că nu am putut să le arăt ce fel de jucător sunt și nu am putut să fac lucrurile pe care le-am făcut împotriva lor când eram la Craiova sau la Mediaș. Îmi pare rău că nu am putut să le ofer ceea ce merită. Sunt niște suporteri minunați, iar o asemenea galerie își dorește orice echipă. Nu vreau să pară un mesaj de despărțire, pentru că încă nu am plecat. Sper să arăt de ce sunt în stare, dacă se va întâmpla o minune și mi se mai dă o șansă", a spus Bawab pentru sursa citată.

Bawab câștigă 9.000 de euro lunar, având unul dintre cele mai mari salarii de la Dinamo. Acesta a jucat 13 meciuri pentru echipa alb-roșie, fără să marcheze sau să dea vreo pasă de gol.

Citește și:
Datele și stadioanele unde ar juca România la Campionatul Mondial 2026, dacă se califică » Distanțele sunt URIAȘE
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Datele și stadioanele unde ar juca România la Campionatul Mondial 2026, dacă se califică » Distanțele sunt URIAȘE
Acestea sunt grupele de la Campionatul Mondial din 2026 » România ar juca într-o grupă UȘOARĂ dacă s-ar califica
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acestea sunt grupele de la Campionatul Mondial din 2026 » România ar juca într-o grupă UȘOARĂ dacă s-ar califica
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Campionate
Starul din Premier League s-a ferit, însă camerele tot l-au surprins cu celebra prezentatoare TV
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Profit.ro
Nouă fabrică în România, investiție de 10 milioane euro FOTO
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (10)
lobbyone
lobbyone  •  10 August 2017, 18:40
Postat de khal_37 pe 10 August 2017, 18:33

La ce vedete ati ,,achzitionat'' moka Bawab este numarul 1.

noi am achizitionat jucatori din vest , voi doar "jucatori" de la locul 6 din Romania si de la cea mai buna echipa din europa league (4-0 , 5-0)

lobbyone
lobbyone  •  10 August 2017, 18:37

Un jucator bunicel care din pacate nu are loc in acest moment la Dinamo . Merita tinut ca al 4-lea om , pentru cateva meciuri cu juventus chiajna sau sepsi . Putin probabil insa sa ramana . Cu toatea astea Bawab , noi iti multumim pentru ce ai facut in minutul 95 cu fcsb cand ai driblat 3 oameni perfect . Le-ai luat campionatul fc fcsb-istilor !

pantokrator
pantokrator  •  10 August 2017, 18:02

Cred ca Bawab mai poate arata ceva la Dinamo! Contra nu are asa o risipa de jucatori caraghioasa ca Dica la fcsbeaua! Cred ca Bawab trebuie sa mai ramana si sa mai joace....

Vezi toate comentariile (10)
Comentează