Articol de GSP - Publicat joi, 15 octombrie 2009 00:00
FC Braşov a cerut, joi, Agenţiei Naţionale Antidoping un control de specialitate la meciul pe care îl va susţine împotriva formaţiei Dinamo, informează site-ul oficial al clubului de sub Tâmpa.
Astfel, conform procedurii, la finalul partidei vor fi testaţi câte doi jucători de la fiecare formaţie, prin tragere la sorţi.
Managerul sportiv al formaţiei Dinamo, Ionel Ganea, şi-a exprimat opinia cu privire la acest subiect: "Nu-i nici primul, nici ultimul control pe care o echipă îl cere la un meci cu Dinamo.
Ne-am obişnuit deja cu această situaţie, nu ştiu dacă e vorba de vreun război psihologic sau de altceva, dar noi nu avem nicio emoţie în ceea ce priveşte acest control antidoping".
FC Braşov va întâlni Dinamo, duminică, de la ora 18:00, într-o partidă din etapa a 10-a a Ligii I.
sursa: NewsIn
FC Braşov a cerut, joi, Agenţiei Naţionale Antidoping un control de specialitate la meciul pe care îl va susţine împotriva formaţiei Dinamo, informează site-ul oficial al clubului de sub Tâmpa.
Astfel, conform procedurii, la finalul partidei vor fi testaţi câte doi jucători de la fiecare formaţie, prin tragere la sorţi.
Managerul sportiv al formaţiei Dinamo, Ionel Ganea, şi-a exprimat opinia cu privire la acest subiect: "Nu-i nici primul, nici ultimul control pe care o echipă îl cere la un meci cu Dinamo.
Ne-am obişnuit deja cu această situaţie, nu ştiu dacă e vorba de vreun război psihologic sau de altceva, dar noi nu avem nicio emoţie în ceea ce priveşte acest control antidoping".
FC Braşov va întâlni Dinamo, duminică, de la ora 18:00, într-o partidă din etapa a 10-a a Ligii I.
sursa: NewsIn
Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.
FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial
Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani