Alte știri din fotbal
Iuliu Mureșan a ironizat numirea lui Marius Baciu la FCSB: „Depinde dacă va avea o relație bună cu «antrenorul principal»”
0
Ministrul Apărării Naționale a organizat o întâlnire cu suporterii Stelei la stadion: „Sufletul este umilit de ani de zile”
2
E gata: primul transfer al verii la Dinamo este chiar de la marea rivală Steaua » Cine a anunțat mutarea înaintea clubului: „Abia acum începe!”
2
Peste 1.500 de bilete vândute în primele ore pentru barajul din Superligă!
0
Știri din fotbal internațional
Declan Rice, mesaj triumfal după câștigarea Premier League cu Arsenal: „V-am spus...”
0
Chelsea n-a avut milă de rivala Tottenham » Lupta pentru evitarea retrogradării se dă în ultima etapă
0
Pep Guardiola, prima reacție după ce a pierdut titlul în Anglia + Ce a spus despre plecarea de la City
3
Arsenal este noua campioană a Angliei! Mesajele transmise imediat de „tunari” și de Premier League
2
Lifestyle
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
8
Laila, iubita-fotomodel a lui Sinner, la momentul mărturisirilor: „Complimentul favorit? Când cineva îmi spune asta”
0
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
18
Dumbo a câștigat primul sezon „Desafio: Aventura”. L-a învins în finală pe ...
Libertatea
Războiul din Iran paralizează una dintre cele mai bogate națiuni din lume
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
SUA au fost la o oră de lansarea unui atac masiv împotriva Teheranului, ...
Libertatea
Vedem noi cine e idiot cand vin cu poza , dar atunci o sa te dai la fund ca o balena in ocean.
Nu inteleg ce spui, eu condamn pe astea care i-au dat pensia lui Dinu, asta nesimtita de 6200 de lei ,iar un batran amarat , care si a rupt membrele prin diferite munci, are pensie de 100 de lei, asta e tara, asa sunt oamenii, dupa chipu si asemanarea tarii.
Esti idiot! Pe bune-ti spun!
Eu vorbesc din zilele noastre amice , dar uite, cand mai trec pe la ea, iti fac poza cu statu de plata al batraniciii, sau poate tu esti vrun pui de ofiter, care are pensie nesimtita de mare, si nu crezi ca altii o au mica.
Ce, eu am spus ca e corect? Totusi, exagerezi cand spui ca un agent principal ia 8.000 de lei. Nu cred ca ajunge nici la 4.000. Problema lui Dinu ca ia jumate din cat iau Lipa sau Iagar, si parca are dreptate, cu toate ca, daca stai si te gandesti si cele doua au castigat medalii olimpice, mondiale sau europene. Mai ales Lipa, care insa are si ea daca nu 40, vreo 30, cu siguranta, in cadrul MAI. Dar ce-i corect pe lumea asta?
Nu-i ajung 6200? Ce vrea să mai scadă de la alții sau să i se mărească lui?
Bai baiatule, tu nu pricepi ca-i lege si orice persona din tara asta care are varsta necesara pensionarii are dreptul o o pensie, ajutor social, cum vresi sa-i spui de 700 si ceva de lei. Baga la capatana - e lege! Ce ai vazut tu se aintampla cu ceva timp in urma. E vorba de ani, evident.
Te înșeli.
E simplă treaba, s-a pensionat în 2003, ia pensie mai mică ca un plutonier pensionat în 2005, plutonierul are 20 de ani vechime, Dinu are 40. Dinu ia 6.000 ca fost ofițer superior, plutonierul, pardon, agentul principal ia 8.000. Este corect?
AMICE, eu cunosc batrani si batranice la tara care au pensia asta nesimtita, de fix 100 de lei, iti arat si un articol cum o babuta de prin moldova traieste cu 30 de lei pe luna, isi cumpara o eugenie si o paine si zicea ca e multumita, ce taraaaaaaaaaaaa este asta baaaaaaaaaaa ??
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.