FOTBAL  »  Superliga  »  CRAIOVA - VIITORUL 1-1

Cum explică Papură cele 3 schimbări efectuate la pauză, când Craiova era în avantaj

Craiova și Viitorul au remizat, scor 1-1, în cel mai tare meci al rundei #18 din Liga 1. Corneliu Papură (47 de ani) spune că cele 3 schimbări efectuate la pauză nu au influențat soarta partidei. +20   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 23 ianuarie 2021 22:55 / Actualizat sambata, 23 ianuarie 2021 23:36

Toate detaliile despre Craiova - Viitorul 1-1, AICI

Programul + rezultatele rundei #18 din Liga 1

Craiova a intrat în avantaj la vestiare, scor 1-0. Corneliu Papură a surprins pe toată lumea, când a efectuat 3 schimbări. Ivan, Bic și Bărbuț au intrat în locul lui Mamut, Mateiu și Cîmpanu. Antrenorul oltenilor nu își reproșează nimic.

Corneliu Papură: „Am suferit din punct de vedere fizic”

„Am făcut o prima repriză bună, am dominat, ne-am creat ocazii. Adversarul a echilibrat după pauză. Cu toate astea, am ratat cea mai importantă șansă. Nu cred că am greșit schimbările, absolut deloc. Mateiu avea un cartonaș galben, nu voiam să riscăm nimic. Credeam că vin cu jucători mult mai proaspeți în benzi.

Cred că am suferit din punct de vedere fizic în repriza secundă, am pierdut prea multe dueluri. Nu am mai reușit să recuperăm repede mingea. Adversarul ne-a împins spre poarta noastră. A avut situații de a marca”, a declarat Corneliu Papură, la Look Sport+.

Sper să Mamut să treacă peste aceste nereușite și să înscrie meciul următor. Sperăm ca toți jucătorii accidentați să revină cât mai repede.
- Corneliu Papură, antrenor Craiova

Cele mai interesante imagini din Craiova - Viitorul 1-1

+16 FOTO

Clasament Liga 1

Citește mai multe știri din Liga 1:

Pablo Cortacero, declarații mai războinice ca niciodată » Amenință DDB: „Va avea consecințe penale!” + Când ar fi trimis banii promiși încă de la startul sezonului

Edi Iordănescu, val de nemulțumiri, înaintea meciului cu Hermannstadt: „Programarea ne e total nefavorabilă. Mai e un lucru pe care nu îl înțeleg”