Alte știri din fotbal
Antrenorul român așteaptă telefonul din Superliga: „Vreau să revin, bineînțeles”
0
Albert Stahl a revenit în Superliga: prezentat oficial
0
Fosta speranță de la FCSB a ajuns sala de judecată: „Din cauza drogurilor mi-am pierdut cariera”
0
Daniel Bîrligea a atras toate privirile la vizita medicală! A venit cu o „bestie” de sute de mii de euro
0
Știri din fotbal internațional
Ce obsesii extrafotbalistice are Erling Haaland! » Colecția de 750.000 de euro a golgheterului norvegian
0
Scenariul care îl face pe directorul GSP să exclame: „Ar fi una dintre marile surprize din istoria Campionatului Mondial!”
0
Fiorentina și-a stabilit strategia pentru Drăgușin » Propunerea făcută de italieni londonezilor
0
Kylian Mbappe admite că a fost ofertat recent » Cine e cel mai bun jucător din lume și ce crede despre recordul de la Mondial
0
Lifestyle
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
4
Scandal la brazilieni! » Cu amanta și apoi cu soția la Cupa Mondială, pe banii naționalei
3
Dezvăluirea iubitei noului erou de la Mondial: „Atunci, el a intrat în depresie!” » Cum a încălcat acesta ultima interdicție de la FIFA
1
A fugit de Mondial și a încins atmosfera pe insula milionarilor! Iuliana Pepene, escapadă în Mykonos: „Tu ești campioana”
6
Explozie uriașă la cel mai mare centru de gaze naturale lichefiate din ...
Libertatea
Subiectele de la Evaluarea Națională 2026, publicate pe rețelele sociale în ...
Adevărul
Messi, Ronaldo, Hagi și Yamal, zeci de mii de euro pentru noul Muzeu al ...
GSP SPECIAL
Adrian Veștea a depus la Parlament lista cu membrii guvernului. Nume ...
Libertatea
Speram ca, Cosmin Contra , jucand atatia ani in strainatate sa aiba alta mentalitate dar e si el cat bulibasa vama instalatorul, neacoita, mimi (sau noname), da vina pe arbitru. Da domnul Contra, Balaj i-a vandut pe Hamza, Dore, Begu si tot el i-a adus pe cei doi opariti, narcoticelu(l) mut si porcusorul nu de Guineea ci de South Koreea. Pacat pentru ca Petrolul a jucat cel mai frumos fotbal in tur si are atmosfera frumoasa la meciurile de acasa. Cum poti da vina pe arbitru ca daca nu era lebada aia de cristea care freca mingea in loc sa o dea la coechiperii din careu el se tot invartea ca o gaina beata. Trebuia sa fie 2-0 la pauza d-le maestru emerit Cosmin "gurita" Contra, sa-ti
Bolnav psihic Contra, arbitrul a dezavantajat clar brasovul.
Antrenorul C. Contra sa multumeasca zeilor ca echipa Petrolul nu a fost invinsa la Brasov, dar si apararii gazdelor care au "reusit" sa-si marcheze un autogol!! Daca s-ar fi jucat 3 zile Petrolul tot nu ar fi marcat. De ce sa dai vina pe arbitraj cand vezi ca atacantii nu sunt in stare sa nimereasca poarta, iar cand o nimeresc suteaza slab, pe portar si apoi se schimonesesc (ca parere de rau)ca nu au reusit sa marcheze!! Nu antrenorul e de vina ca echipa nu are valoare, dar nici arbitrul nu trebuie scos tap ispasitor pentru ca jucatorii nu stiu sa joace fotbal. Felicitari jucatorilor de la Brasov ca au stiut cum sa joace-desi cu un om mai putin in teren-pentru a nu fi invinsi de
si am zis Yo ceva despre penalty !?
Te pricepi la fotbal ! Pai daca e obstructie, se acorda indirecta !!! Eu zic 11 m !
Un antrenor este raspunzator doar de antrenamente, tactici, etc! Nu-i obligat sa cunoasca limba echipei pe care o antreneaza,,,) Se apeleaza la staff-ul tehnic, si eventual la un traducator, interpret, etc,,, In fotbalul romanesc, e un amalgam total,,, In ierarhia fotbalului modern exista un manager care e reponsabil de SITUATIA CLUBULUI (rezultatele echipei, staff-ul cu care lucreaza, el propune transferurile, el decide plecarile, sub acceptul propietarului care de obicei, vine de la sine! Increderea in MANAGER e stablita in contract,,,) La noi, e ca la piatza,,, ca in politica, functii inventate, cine danseaza cum vrea Boierul, e meserias,,, intelegi?
Daca te gandesti ca la noi, sau in alte tari, antrenorii nu vorbesc neaparat limba jucatorilor,,, intrebarea ta nu poate fi decat retorica! La noi in fotbal, e un amalgam in titulatura functiei! In Liga lui Mitica antrenorii si "managerii" stau impreuna pe banca, termenul de manager e invalid,,, MANAGERUL e patronul! Patronul taie, spanzura, decide si are doi sau trei maimoutoi pe banca care transpun in teren ceea ce cere Boierul! In alte tari, Managerul e un om cu responsabilitati absolute si cu obiective clare, stabilite de PATRON/PROPIETAR printr-un contract, Managerul e obligat sa faca un raport la fiecare obiectiv sau depinde de contract!
nu stiu ce mi-a venit aseara, dar s-a-ntamplat sa-l ascult pentru prima oara "live" pe contra. am ramas auzindu-l cum ingaima cuvinte ca un balbait notoriu. ma intreb cum poate respectivul sa le explice jucatorilor scheme si indicatii despre cum sa joace cand el nu are in bagajul vocal mai mult de o suta de cuvinte. cat priveste penalty-ul dictat de balaj, care mi-a stricat un pariu, mai clar ca acela nu cred ca exista. aparatorul petrolist l-a prabusit pe adversar pur si simplu. petrolul a fost poentru mine un mare fassss. mai mare ca astra de vineri, poate nu mai mare decat dinamo, care dinamo insa macar nu emite pretentii. ce sa mai, tot steaua ramane favorita la coroana stirba
Contra greseste, e suparat,,, pentru ca a primit gol in prelungiri si a ratat victoria, insa nu este un antrenor matur,,, se vede in iesirile sale din spatiul tehnic, in discursul sau dupa meci! Am vazut ca si-a asumat infrangerea si ca e dezamgit de intreaga echipa,,, dar felul in care a spus-o a dat de inteles ca este un pic depasit de situatie, si ca de fapt nu-i vina lui,,,, Cu toate astea, Petrolul ramane o echipa frumoasa, cu un joc mai putin spectaculos de cand a plecat Hamza si Boudjema dar care inca se bate pentru locurile fruntase,,, si va avea in continuare un cuvant de spus in ierarhia clasamentului,,,)
ce penibil e si acest Gigi Contra a primit drept cadou o repriza intreaga sa joace cu 1 om in plus..ce vroia mai mult de atat Geraldo l-a luat in brate pe adversar, a cazut cu el ca la rugby n-o fi fost fault, dar sigur arata a obstructie
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.