FOTBAL  »  Superliga  »  POLI TIMIŞOARA

Cosmin Contra marchează pentru Poli la revenire!

Cosmin Contra, Contra, Poli Timisoara

Articol de GSP - Publicat vineri, 26 februarie 2010 00:00

Cosmin Contra, revenit la Timişoara în această iarnă după o pauză de aproximativ cinci ani, a reuşit să înscrie la primul său meci în tricoul violet în acest sezon.

Intrat în minutul 53 al partidei contra celor de la Poli Iaşi, la scorul de 0-1, Contra a reuşit să marcheze golul egalizator cu un şut fantastic din lovitură liberă de la 25 de metri. Acesta este primul său gol pentru Poli Timişoara în Liga I. "Guriţă" înscrisese un singur gol pentru bănăţeni pînă astăzi, în urmă cu aproape 15 ani, pe cînd Poli se afla în Liga II.

În minutele de prelungiri, Poli Timişoara a obţinut toate cele trei puncte, graţie reuşitei lui Dorin Goga.

BOOM economic într-un oraș din România » Investiție de 650 de milioane de euro: fabrica de anvelope se mută din Rusia