FOTBAL  »  Superliga  »  TIMIŞOARA - FC VASLUI, AZI, 20:30, DIGI SPORT ŞI LIVETEXT GSP.RO

Crezi că Avram l-a eliminat regulamentar pe Cînu?

Articol de GSP - Publicat sambata, 06 noiembrie 2010 00:00

În minutul 43 al partidei, Marius Avram a dictat penalty pentru Timişoara şi i-a acordat cartonaşul roşu lui Gabriel Cînu, cel care l-a faultat pe Ianis Zicu în careu.

Vasluienii au contestat vehement decizia lui Marius Avram din finalul primei reprize. Arbitrul l-a eliminat pe Cînu pentru un fault în careu asupra lui Zicu, din poziţia de ultim apărător. Acelaşi Zicu a transformat lovitura de pedeaspsă şi a egalat la 1.

Vezi AICI decizia care i-a făcut pe cei de la Vaslui să îşi dorească să retragă echipa de pe teren!

Comentarii (19)
snowkids
snowkids  •  07 Noiembrie 2010, 20:11

fratilor nu va mai bagati asa...... un lucru e clar.. nu trebuia eliminat canu, deoarece dupa cum se vede zicu isi prelungise prea mult mingea la care nu mai avea cum sa ajunga, iar al doilea argument este ca gabriel canu nu era un ultim aparator, ci balace era inaintea lui zicu. Asa se gasesc niste a*nal*fa*be*ti care se apuca de comentat si care nu au nici o treaba cu fotbalul. Lasati-ma fratilor cu parerile voastre de prost gust. Nu aveti o trb cu fotbalul, astia care sp k trebuia elim canu

haxor
haxor  •  07 Noiembrie 2010, 14:15
Postat de haxor pe 07 Noiembrie 2010, 14:10

Odata ptr todeauna, mergeti pe YouTube si priviti faza pana intelegeti si voi regulamentul FIFA si nu cel facut dupa bunul plac in tara lui B0RAT unde fiecare decide ce vrea.Canu se duce la minge dar e intarziat si-l ciupeste putin la care se vede ca Zicu simuleaza o cadere spectaculoasa si indiferent de ce face Zicu este penalty si gata,cartonasul rosu se acorda cand este ultimul aparator si nu a fost niciodata ptr ca priviti Balace e si in fata lui Zicu in imagini in spatele lui...

...in plus nu e un fault violent ca sa acorzi rosu si nici din spate e din laterala si imaginile nu mint,numai rauvoitorii refuza sa vada asta. Rosu la acordat ptr ca a cedat presiunilor timisorenilor. Alt meci iera daca nu facea eliminarea aia fara cap si poate ca Timisoara castiga,poate vasluienii dar sigur daca iera inpartial si atent nu ajungea la acest circ de meci!A pierdut meciul din mana si nu a stiut cand sa fie inpartial si sa ia decizii de frica sa nu supere pe unu ori pe altu.