FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN - DINAMO, SÎMBĂTĂ, ORA 15:00, GSP TV

Cristian Bud: "Egal cu Dinamo"

Articol de GSP - Publicat miercuri, 04 martie 2009 00:00

Atacantul Cristian Bud, jucătorul pentru care Mediaşul a plăt:yt 270.000 de euro în contul lui Liberty, a debutat la Galaţi, jucînd în ultimul sfert de oră. "Am avut emoţii doar pînă în momentul în care am intrat pe teren. Apoi am încercat să joc simplu, să-mi ajut echipa. Păcat de înfrîngere. Eu zic că şanse mai sînt, iar cu Dinamo vom face măcar un meci egal", a declarat Bud. (Cosmin Prişcă - Mediaş)

Victime
Mijlocaşul Cristi Todea şi fundaşul Florin Lazăr s-au antrenat separat ieri, efectuînd doar alergări uşoare. Cei do:y s-au accidentat în meciul de la Galaţi, scor 1-3, însă e vorba doar de contuzii şi vor fi apţi pentru meciul de sîmbătă, cu Dinamo. (Cosmin Prişcă - Mediaş)