FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAȘI - RAPID 3-1

FOTO Săpunaru s-a închinat când a realizat ce gafă a făcut » Moment inexplicabil înaintea golului marcat de Poli Iași

Cristian Săpunaru (39 de ani) a greșit flagrant în minutul 54 al meciului Poli Iași - Rapid, când giuleștenii erau în avantaj, scor 1-0 / FOTO: Captură TV @Orange Sport 1 +6   FOTO

Articol de - Publicat sambata, 24 februarie 2024 21:37 / Actualizat sambata, 24 februarie 2024 21:59

Cristian Săpunaru (39 de ani) a greșit flagrant în minutul 54 al meciului Poli Iași - Rapid, când giuleștenii erau în avantaj, scor 1-0. S-a terminat 3-1 pentru formația din Moldova.

Repriza secundă a duelului din Copou a început exploziv. Ermal Krasniqi a deschis scorul în minutul 52, cu un șut bine plasat din interiorul careului. Poli Iași a dat replica imediat.

Hagi și-a distrus jucătorii în conferință: „Poate s-au plictisit de mine! Dacă mă enervează, asta fac!”
Farul - Oțelul 1-1

FOTO. Cristian Săpunaru, gafă decisivă în Poli Iași - Rapid

În minutul 54, moldovenii au ieșit din presingul rapidist cu o minge lungă, de urmărire. Cristian Săpunaru avea prim-planul în duelul cu Sergiu Buș. Căpitanul Rapidului a avut tot timpul din lume, dar a calculat greșit. A încercat să respingă pe spate, a luftat și l-a lăsat pe atacantul ieșean singur cu Marian Aioani.

+2 FOTO

Portarul giuleștenilor a evitat să comită un fault, dar mingea a ajuns la Adel Bettaieb. Tunisianul a „spart gheața” în Superligă, probabil cel mai simplu gol din carieră.

Camerele TV au surprins un gest inedit. Imediat după gol, Cristian Săpunaru a făcut semnul crucii. Nici lui nu i-a venit să creadă ce eroare a comis.

Seara de coșmar a continuat pentru Săpunaru. În minutul 68 a greșit o pasă simplă la 35 de metri de propria poartă, apoi a avut nevoie de îngrijiri medicale.