FOTBAL  »  Superliga  »  CS U CRAIOVA

CS U Craiova // Devis Mangia anunță două transferuri: „Am vorbit despre el și acum doi ani, când am ajuns aici”

Devis Mangia
Devis Mangia

Articol de GSP - Publicat joi, 14 februarie 2019 18:32

Devis Mangia nu exclude ca CS U Craiova să mai facă două transferuri în această iarnă. Italianul vrea o dublură pentru postul de extremă stânga și confirmă și discuțiile pentru fundașul ivorian Stephane Acka (28 de ani). 

  • Hermannstadt - CS U Craiova se joacă sâmbătă, de la ora 14:00, liveTEXT pe GSP.ro și în direct pe TV Telekom Sport 1, TV Digi Sport 1 și Look Sport.

"Acum sunt mulţumit de lot. Valentin Mihăilă a făcut un meci foarte bun cu CFR Cluj, dar este important să avem doi jucători în extrema stângă. Vom vedea ce va fi săptămâna viitoare.

Sigur, ne gândim la o soluţie acolo, dar vedem dacă va fi posibil. A fost o idee să îl folosim acolo și pe Cristi Bărbuț, dar încă nu e obișnit cu acest rol. Vom vedea", a declarat Mangia la conferința de presă dinaintea partidei cu Hermannstadt.

Confirmă interesul pentru Stephane Acka

"Prima dată când am vorbit de Acka a fost când am venit aici, acum doi ani. Dar, cum se întâmplă în fotbal, nu a fost posibil. Acum, vom vedea. Sigur, este un jucător interesant", a comentat Mangia posibilitatea transferului fundașului ivorian.

Stephane Acka a mai evoluat la CS U Craiova între 2014 și 2017. 

64de meciuri are Stephane Acka în Liga 1 în tricoul oltenilor

300.000 €este cota lui Stephane Acka conform transfermarkt.de

Vezi și: 

Probleme pentru Alex Mitriță în SUA! De ce nu este în Orlando alături de colegii săi de la New York City

Citește și:
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Grupa MORȚII la Campionatul Mondial: Norvegia, ghinion la prima participare după 28 de ani
După 10 ani! Pe ce loc poate termina România turneul Mondial: două condiții de îndeplinit la ultimul meci
Handbal
După 10 ani! Pe ce loc poate termina România turneul Mondial: două condiții de îndeplinit la ultimul meci
Sorana Cîrstea și-a anunțat retragerea din tenis: „Te iubesc, îți voi rămâne datoare pe veci!”
Tenis
Sorana Cîrstea și-a anunțat retragerea din tenis: „Te iubesc, îți voi rămâne datoare pe veci!”
Misiune infernală, diseară, pentru Derby de România! Postul rival îl concurează cu un gigant
Media
Misiune infernală, diseară, pentru Derby de România! Postul rival îl concurează cu un gigant
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Profit.ro
Lanț de magazine dispare din România. Cine vine în loc
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Acuzații SEISMICE împotriva lui Gheorghe Tadici: „S-a răzbunat că nu i-au ieșit pariurile! Știe toată țara că pariază!” » Retrasă definitiv la doar 25 de ani: „Era terminată psihic de Tadici, plângea non-stop!”

Scor aiuritor la baschet: 207 puncte diferență! » Scandal după meci: „E nevoie de bun-simț în astfel de situații” vs „Să ne oprim și să nu mai jucăm?”


Comentarii (1)
1764061520284739
George Adrian Popescu  •  15 Februarie 2019, 00:03

Mangia isi doreste dar este foarte probabil ca buzunarul lui Rotaru sa ramana inchis.

Vezi toate comentariile (1)
Comentează