FOTBAL  »  Superliga  »  GAZ METAN MEDIAŞ - CSMS IAŞI 0-0

CSMS Iaşi a scos un rezultat de egalitate cu un om în minus, 0-0, cu Gaz Metan Mediaş

Articol de GSP - Publicat luni, 04 august 2014 00:00 / Actualizat luni, 04 august 2014 20:25

Lipsa lui Wesley în faza ofensivă a lui CSMS Iaşi s-a văzut astăzi, cînd formaţia din Copou a terminat la egalitate, 0-0, în deplasare cu Gaz Metan Mediaş, într-un meci din etapa a doua a Ligii 1.
VEZI DESFĂŞURAREA LIVETEXT A MECIULUI

Medieşenii au fost cei care au luat frîiele partidei şi în minutul 13, Todea a încercat să intre în careu, dar o intervenţie formidabilă a lui Mihalache a făcut ca tabela să nu se modifice.

Înainte cu 6 minute ca arbitrul să fluiere finalul primei reprize, acelaşi Mihalache a văzut al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat, lăsând formaţia lui Marius Lăcătuş în 10 oameni

Din momentul eliminării fundaşului ieşenilor, Gaz Metan a condus partida, iar în minutul 59, Romeo a şutat puternic din interiorul careului, însă italianul Caparco a fost la post şi a apărat.

Echipele de start:

Gaz Metan: Pleşca - V. Creţu, Muth, Mudragici, Szilagy - R. Romeo, Cr. Todea, Tahar, Llullaku - Figliomeni, Buziuc
Rezerve: Buchta, Fl. Ilie, Buzean, Ci. Petre, Enescu, Avram, Tîrnovan

CSMS Iaşi: Caparco - Mitici, Ov. Mihalache, L. Munteanu, Voicu - Olah, Al Creţu - Dedu, L. Mihai, Ciucur - Pălimaru
Rezerve: Grahovac, Plămadă, Vladu, Dobre, Dulee Johnson, Novac, Bosoi