Alte știri din fotbal
FC Argeș - Rapid, duel între codașele play-off-ului » Echipele de start: Dobre e rezervă, incredibil unde joacă Borza
0
Iubita lui Daniel Bîrligea a dezvăluit obiceiul care i-a schimbat viața: „Nu este o experiență ușoară la început, dar merită din plin”
0
Decizie radicală după conflictul cu MM Stoica: „Nu o să dau niciun jucător la FCSB!”
0
Florin Niță: „În următoarele zile o să urmeze un anunț” » Ce spune despre situația de la FCSB
0
Știri din fotbal internațional
Ce posta Alvaro Arbeloa despre Kylian Mbappe în 2018 » Cu ce personaj îl compara
0
150 de milioane de euro pentru un Inter de top în Liga Campionilor » Cei trei titulari pe care-i vrea Cristi Chivu
0
Bayern Munchen a făcut anuțul » Manuel Neuer și-a prelungit contractul: „Sunt foarte fericit să rămân încă un an”
0
Ca la amatori: și-a înjurat antrenorul în timpul derby-ului
0
Lifestyle
Iubita lui Daniel Bîrligea a dezvăluit obiceiul care i-a schimbat viața: „Nu este o experiență ușoară la început, dar merită din plin”
0
Fostul jucător din Top 10 ATP s-a căsătorit cu Eugenia: „Cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
4
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
1
Nuntă de lux la FCSB! Cerere spectaculoasă pe plaja din Zanzibar, căsătorie în orașul natal din România
15
Imagini noi cu podul peste Lacul Cernica de pe Autostrada A0 Nord: A primit ...
Libertatea
Eurovision și matematica scandalului: ce dezvăluie o analiza statistică ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Ploi torențiale, grindină și vijelii în 20 de județe din România. Harta ...
Libertatea
fc arges a fost varza de pitesti in aparare,parca erau beti,nici macar pe defensiva nu jucam ceas,joc total ratat pt fc arges
fc arges nu joaca nimic,asta este adevarul,era autostrada ladobrosavlevici pe care l a driblat pe metru patrat un atacant craiovean,acea transversala care a salvat argesul,daca laudam asa ca prostii o ekipa fara orizont nu ne ajuta cu nimic,nu ne putem inkina la perpelita
Sunt o groaza echipe in lumea asta mari, deci care au reusit lucruri in plan sportiv, abordand stilul de autobaza cum zici tu. Catenaccio era candva unul din cele mai la moda stiluri practicate de antrenorii lumii, asa ca nu e nimic in neregula sa joci in maniera asta. Doar cei ce cred ca fotbalul trebuie jucat ca pe playstation,ca sa fie spectacol, sunt cei carora nu le place o echipa asezata bine dpdv defensiv. Dar ce sa vezi, echipele defensive sunt cele cu mai mari sanse de a obtine rezultate, fiindca sunt pragmatice. Ia exemplul, pastrand proportiile desigur in materie de lot si de bani bagati, al echipei Cfr Cluj, care domina fotbalul in tara asta tocmai datorita unei excelente organizari defensive, si a jocului ofensiv rezumat la contraatac, si la faze fixe. So, care e problema ta? Cat despre realizarile Argesului in plan sportiv, cu acest stil am ajuns in playoff, terminand sezonul regular pe locul 4, desi cand a venit Prepelita la echipa eram la retrogradare, deci...cum poti sa zici ca nu sunt realizari in plan sportiv ?
Pai la ce autobaza aveți nu veți reuși nimic in plan sportiv.Universitatea s-a păstrat pentru meciurile următoare.Doar nu erau fraieri sa se expună și sa-și rupă picioarele cu voi! In repriza a doua ați tras un singur șut pe poarta și ăla așa ca o pasa la portar! Ce ați echilibrat?
Pai la ce autobaza aveți nu veți reuși nimic in plan sportiv.Universitatea s-a păstrat pentru meciurile următoare.Doar nu erau fraieri sa se expună și sa-și rupă picioarele cu voi!
Minte de găina!
Să nu facă și Argeșul și Voluntariul niște bănuți dacă tot au ajuns acolo? Nici cu Farul nu îmi este rușine.....o să ridice fustița când o sa fie nevoie.... Deci...o să avem două mâini moarte și jumătate, două echipe care se bat pentru locul doi și una care are aproape asigurat locul 1.
regheblat asta știe, blaturi in germania, în România, lato a și-a luat banu + portarul lui fc argeș!!! blat ordinar orchestrat de reghe!!!
Hai prietene, nu te agita prea tare, oricum mai sus de locul 3 nu aveti cum sa ajungeti. Argesul, echipa a carei sustinator sunt, a aratat obosita astazi, e adevarat, insa pana in momentul in care Latovlevici v-a facut cadou prin imbecilitatea sa superioritatea numerica, voi nu mai fuseseserati deloc superiori, incepand cu repriza a doua, avuseserati doar o dominare sterila, una controlata si asumata de defensiva Argesului. Chiar daca aveati prima sansa, nu era nimic clar in acel moment al jocului in favoare voastra, adica oricand se putea porni pe un contraatac care sa schimbe jocul si scorul, fiindca asta presupune jocuk defensiv pe contraatac (al carui fan sunt), anume aa ii lasi pe adversari sa vina peste tine, sa le dai senzatia ca sunt stapani pe situatie, sa te aperi bine si atunci, daca fructifici si o singura ocazie pe meci, ai mari sanse sa obtii un scor favorabil sau macar un egal. Hai ca nu e fizica cuantica. Fara gestul lui Ltovleici ati fi obtinut maxim un 1-0 chinuit.
Habar nu am ce arbitri ne va mai delega CCA, Kovacs a fost neputincios azi - o să ne delege niște "anonimi dornici de afirmare" care să o fure Craiova...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.