FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - FCSB 0-2

CSU CRAIOVA - FCSB 0-2 // MM Stoica râde de traducerile de la stadionul „Ion Oblemenco”: „Asta e și mai bună”

Mihai Stoica a ironizat-o pe CSU Craiova // FOTO: Arhivă GSP
Mihai Stoica a ironizat-o pe CSU Craiova // FOTO: Arhivă GSP

Articol de GSP - Publicat luni, 06 mai 2019 19:07

Mihai Stoica, directorul sportiv al celor de la FCSB, a trăit la intensitate maximă victoria reușită de FCSB în „vulcanul” de pe „Ion Oblemenco”, 2-0 cu CSU Craiova. Oficialul stelist a fost ca un leu în cușcă pe bancă, însă s-a dezlănțuit după fluierul final al lui Istvan Kovacs.

Eliberat de presiunea mizei imense a meciului, MM Stoica a revenit la postura care l-a consacrat: cea în care livrează fără menajamente ironii în fața rivalilor.

Pe contul său de InstaStory, oficialul celei mai titrate echipe din România a publicat imagini cu două plăcuțe despre care susține că ar fi poziționante în incinta arenei „Ion Oblemenco”.  Concret, Mihai Stoica a satirizat două mesaje atașate cel mai probabil în zona vestiarelor ce conțin traduceri eronate:

„Vestiar purtători steaguri respect”, tradus ca „Locker room wearers flags respect” și „Vestiar purtător de mingi”, tradus ca „Locker room wearers the balls”.

„Nu e o glumă” și „Asta e și mai bună” au fost comentariile făcute de Stoica la cele două poze.

Vezi și:

MM Stoica, mesaj pentru Divinitate înainte de Astra - CFR: „Când se aliniază planetele”

AICI ai cele mai interesante statistici + clasamente în timp real din fotbalul intern și internațional!

Citește și:
A depus armele, după Farul - Dinamo, și a numit cele două favorite la titlu: „Noi nu mai avem nicio șansă”
Superliga
A depus armele, după Farul - Dinamo, și a numit cele două favorite la titlu: „Noi nu mai avem nicio șansă”
Inter - Torino, pentru un loc în semifinalele Cupei Italiei
Campionate
Inter - Torino, pentru un loc în semifinalele Cupei Italiei
Învins de Dinamo, Ianis Zicu a răbufnit: „Urât! Ăsta e cuvântul”
Superliga
Învins de Dinamo, Ianis Zicu a răbufnit: „Urât! Ăsta e cuvântul”
Juri Cisotti își asigură viitorul » A semnat la o cafea: „El și soția au ales”
Superliga
Juri Cisotti își asigură viitorul » A semnat la o cafea: „El și soția au ales”
ULTIMA ORĂ Concedieri la Dacia: până la 50.000 de euro pentru cei care pleacă
Profit.ro
ULTIMA ORĂ Concedieri la Dacia: până la 50.000 de euro pentru cei care pleacă
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Matei Popa la raport: iată ce nu a făcut nici măcar o dată noul portar de la FCSB!

Studiu șocant citat de Guardian: „Aceste alimente sunt atât de nocive încât ar trebui tratate mai degrabă ca țigările, nu ca hrană!”


Comentarii (23)
lapusneanul
lapusneanul  •  06 Mai 2019, 19:47

"oficialul celei mai titrate echipe din romania"...asta-i craitoiu si cei doi fecesebisti de mici, raureanu si udrea...hahaha

anti.cioban
anti.cioban  •  06 Mai 2019, 19:45

O fi avut colegi olteni in celula si a ramas cu anumite frustrari :)))

7manuel
7manuel  •  06 Mai 2019, 19:40

Ce si-o mai bate MM-ul de oltenasi!!! :))) Mai multa prostie pe metru patrat ca-n Oltenia nu gasesti niciunde.

Vezi toate comentariile (23)
Comentează