FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - PETROLUL 2-1

S-a „rupt” iar Ivan? Rădoi tremură: „Urmează să aflăm”

CS Universitatea Craiova - Petrolul 2-1 | Mirel Rădoi, antrenorul alb-albaștrilor, a vorbit la finalul partidei despre starea medicală a lui Andrei Ivan, înlocuit în minutul 60. +7   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 15 octombrie 2022 23:40 / Actualizat sambata, 15 octombrie 2022 23:41

Nu știm dacă Ivan are ruptură, vom vedea de mâine încolo, sau luni, când va face un control. Probabil el și alți câțiva jucători nu vor fi disponibili pentru partida de Cupa României de miercuri cu Hermannstadt”, a declarat Rădoi la Prima Sport. Ivan a suferit o ruptură musculară și în septembrie.

A marcat în Craiova - Petrolul și și-a cerut iubita în căsătorie la finalul meciului: „Trebuia să fac asta”
CSU CRAIOVA - PETROLUL 2-1

Mirel Rădoi, după CSU Craiova - Petrolul 2-1: „Mă bucur că n-am cedat”

„E o ușurare că am câștigat cele 3 puncte. Ca să-mi treacă supărarea de tot, trebuia să câștigăm fără gol primit. Mă bucur că n-am cedat în repriza a doua, chiar și când spectatorii au început să scandeze «Jucați fotbal!». Toți fotbaliștii care au intrat azi de pe bancă au jucat bine”, a mai spus Mirel.

N-aș vrea să-i fac analiza doar lui Arlauskis, nu a avut mari probleme în afara acelui moment static în care am primit gol. N-a avut de apărat șuturi periculoase. Are în continuare nevoie de meciuri, de continuitate. Dar stăm cel mai bine aici. Avem 4 portari care la nivelul Ligii 1 pot oricând să fie titulari