FOTBAL  »  Superliga  »  AMICAL / GLORIA BISTRIŢA - DINAMO TIRANA 1-3

Cu Moraes pe teren, Gloria Bistriţa a pierdut cu Dinamo Tirana

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 iulie 2010 00:00

Gloria Bistrita a disputat doua meciuri de verificare. O echipa a jucat la Globasnitz (88 de km de Bad Kleinkirchheim) contra campioanei Albaniei, Dinamo Tirana, iar o a doua a intalnit la Bad Kleinkirchheim formatia austriaca de divizie inferioara SG Drautal, a informat site-ul oficial al ardelenilor.

Gloria - Dinamo Tirana 1-3

Intalnirea de la Globasnitz s-a incheiat cu victoria echipei albaneze, scor 3-1 (2-0). Elis Bakaj (24) si Emilijano Vila (29) au stabilit scorul primelor 45 de minute. In partea a doua, Jacques Elong a redus din handicap (71), dar Rafael Sosa (75) a refacut diferenta de doua goluri.

Gloria 1: Albut - Saceanu, V. Nastase, Frasinescu, Velcovici - R. Marginean, Iodi - Bawab, G. Ene, Predescu - Moraes. Au mai jucat: Turcas, Peteleu, Anton, C. Petre, T. Moldovan, Elong, Abena.

Gloria - SG Drautal 8-2

„Alb-albastrii” s-au impus la scor, la pauza fiind 4-2. Marcatori: Miguel Depina (7), Liviu Bajenaru (9-penalty), Sebastian Achim (31), Claudiu Rogozan (43), Souleymane Keita (52), Trupp (59-autogol), Tadeu De Souza (70), Chrys Ferraz (78) / Trupp (29), Huber (40).

Echipa de start: Greab - Achim, Ciuca, A. Muresan, Enescu - Bajenaru - Mandea, Rogozan, Keita - Depina, Coroian. Au mai jucat: Ferraz, De Souza, Sobrinho.

Gloria va disputa o noua partida amicala marti, 6 iulie, de la ora 19:00 (ora Romaniei), in compania formatiei FK Skendija 79, nou-promovata in prima liga din Macedonia.