FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - CFR CLUJ 0-2

Culio și-a dezvăluit planul secret, după ce i-a marcat și lui Dinamo: "Am vorbit cu Dan «Petricu»" :)

Articol de GSP - Publicat duminica, 19 noiembrie 2017 22:55

Culio a devenit cel mai bun marcator din echipa CFR-ului în acest sezon, grație reușitei din victoria 2-0 cu Dinamo, iar la finalul partidei a dezvăluit că a purtat o discuție cu Dan Petrescu legată de postul de antrenor secund.

Culio a amuzat cu modul în care a pronunțat numele antrenorului clujean, "Petricu" în loc de "Petrescu".

"Cred că în această seară am meritat 100% victoria. E incredibil că sunt golgeterul echipei! Dar contează că am jucat bine, cred că va fi bine dacă vom continua să jucăm așa.

Deocamdată ma gândesc să joc, dar am vorbit cu Dan Petricu și mi-ar plăcea să fiu antrenor secund", a spus Culio la LookTV după meci.

6 goluri
a marcat Culio pentru CFR în acest sezon de Liga 1

"Culio vrea să mai joace în jur de doi ani, apoi îl aștept în staff-ul meu" Dan Petrescu, la LookTV

Ciprian Deac a povestit că la pauza meciului cu Dinamo, Dan Petrescu a fost extrem de supărat, ceea ce a motivat fotbaliștii clujeni să iasă pe teren mai motivați.

"Cred că n-am făcut un joc bun în prima repriză, mister era foarte supărat pe noi, avea toate motivele. Dar am ieșit mai motivați de la cabine. Mi-ar plăcea ca Dinamo să fie în primele 6, e o echipă de tradiție, cred că play-off-ul ar fi mai frumos cu Dinamo".