Alte știri din fotbal
Varga a spus STOP! Mesajul transmis oamenilor din conducerea lui CFR Cluj
0
Ciprian Dumbravă, fost fotbalist în Liga 1, a murit la 45 de ani » Foștii colegi îl plâng: „Unul după celălalt, ambii foarte tineri”
0
E clar! Ce urmează pentru Jovo Lukic
0
Rică Răducanu, internat de urgență, cu multiple fracturi: „Și la cap m-am lovit, respir greu”
2
Știri din fotbal internațional
Doi granzi din Premier League se bat pentru semnătura puștiului de 18 ani care a impresionat la Campionatul Mondial
0
Eliminată de Portugalia de la Campionatul Mondial, Croația i-a găsit deja succesor selecționerului Zlatko Dalic
0
„Pervers, ca toți italienii!” » Florin Prunea șochează din nou: „Tu te compari cu Neymar, mă?!”
3
Câte o vilă de căciulă! » Premiați regește de președinte, chiar dacă au fost eliminați rușinos de la Mondial
0
Lifestyle
Blonda jurnalistă și „decarul” » Detalii de la nunta anului în Bănie: „Mai facem una! Au venit din foarte multe țări să ne fie alături”
0
Kebab Arena! În absența fotbalului, turcii au pus stăpânire pe cel mai mare stadion al României
3
Interzis minorilor! Dua Lipa a îmbrăcat tricoul lui Napoli, apoi s-a fotografiat complet goală în cadă: „Raiul pe Pământ”
3
Argentinianul Juan Bauza s-a însurat cu Francesca la Craiova » A avut nevoie de traducere ca să înțeleagă jurământul
1
Răsturnare de situație în dosarul azilelor din Bihor. Viorel Pașca a fost ...
Libertatea
Vacanță ieftină în Europa, la Mediterana. Bere mai ieftină ca în Mamaia și ...
Adevărul
Aici s-a născut Gigi Becali » Satul care nu mai există și drama ascunsă din ...
GSP SPECIAL
România poate avea un nou Guvern la finalul acestei luni, dar fără USR, ...
Libertatea
***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Ce spune Militaru nu sunt glume. Cauta campionatul Belgiei 2010-2011, cand Standard Liege a prins play off-ul in ultima etapa. A inceput play off-ul pe locul 6, la 8 puncte de locul 1 si 7 de locul 2 (Standard 25; Genk 32; Anderlecht 33), si a terminat pe locul 2 la egalitate de puncte (51) cu campioana Genk. A pierdut titlul deoarece la sfarsitul campionatului regular a beneficiat de rotunjire (+0,5 puncte). Parcursul in play off 8-2-0 26pct.
Bune glume! Prima, referitoare la două victorii legate ale fecesebiștilor și a doua că, prin cele 2 victorii se apropie de playoff. Prima pare o utopie iar cea de-a doua presupune că celelalte competitoare aflate în fața lor, să bată pasul pe loc. Ori, din câte vedem, prima condiție e greu de realizat (la ce joacă echipa azi) iar cea de-a doua e mult mai greu de presupus pornind și de la atitudinea celor trei din fruntea clasamentului față de ele (Rapid a înregistrat o înfrângere cât o victorie din perspectiva ținerii departe de playoff a CFR-ului și a FCSB-ului, pe care sigur, nu le vrea în playoff). Cu totul altceva e pentru Craiova, Dinamo și Rapid un playoff cu Botoșani Argeș și U.Cluj/UTA/Oțelul decât cu FCSB și CFR.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.